dell xps

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
ws
wstrzas
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2012, 18:01

dell xps

Postautor: wstrzas » 15 sty 2012, 18:12

Witam kupiłem ostatnio tego laptopa :
DELL XPS L502X i7-2670QM / nVidia GT 540M / 6GB / 750GB / W7HP srebrny

Mam on dwie karty grafiki, gdzieś znalazłem jakiś opis na temat tego optimusa...

Problem jest taki że próbowałem zainstalować na nim grę, GTA4, - próbowalem już chyba na wszystkie sposoby, nie uruchamia sie ona na tej lepszej karcie grafiki tylko startuje cały czas na tej drugiej - ekran mi się zmniejsza, w detalach nie idzie nic ustawić wszystko jest na low, dawałem już aby uruchamiał tą grę jako administrator, w ustawieniach z nvidii także dodałem aby wybierał kartę nvidii podczas uruchamiania programu i LIPA....

Ściągnąłem też najnowsze stery do karty i zainstalowałem najnowsze directX....

Macie jakiś pomysł na rozwiązanie problemu...>?


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: dell xps

Postautor: spoko » 15 sty 2012, 19:52

Zobacz - na ikonie programu prawym przyciskiem i "uruchom z procesorem graficznym" -zaznacz właściwy. U mnie tak jest.


XPS L502X
ws
wstrzas
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2012, 18:01

Re: dell xps

Postautor: wstrzas » 15 sty 2012, 19:59

tak też myślałem i zrobiłem nie przynosi żadnych efektow....

dalej mi gra chodzi w roz. 800x600


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: dell xps

Postautor: spoko » 15 sty 2012, 20:12

Mam też laptop msi gdzie przelącza się klawiszani procesor graficzny. Tutaj można jeszcze spróbować w ustawieniach Nvidii. Jest tam taka opcja - zarzadzaj ustawieniami - można tam wybrac kartę.


XPS L502X
ws
wstrzas
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2012, 18:01

Re: dell xps

Postautor: wstrzas » 15 sty 2012, 20:49

wiem o tej zmianie już próbowałem inny Gościu z forum podał mi linka gdzie gość rozwiązuje to niby w ten sposób:

"Tworzysz skrót do pliku exe uruchamiającego grę -> klikasz na niego ppm i wchodzisz we właściwości -> zakładka skrót -> w okienku "Element docelowy", za ścieżką do pliku exe dodajesz komendy:

-norestrictions -nomemrestrict -availablevidmem 50 -minspecaudio

klikasz "zastosuj" i voila!"

Ale próbowałem też tego i nie rusza mi dalej tzn. - nie idzie dać tego w taki sposób aby system to zastosował po dodaniu tego kodu....


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: dell xps

Postautor: spoko » 15 sty 2012, 23:36

za przłączenie procesora odpowiada technologia nvidia optimus. Tutaj jest pokazane http://www.youtube.com/watch?v=Zh4HCadTY_A . Trochę to pokręcone ale działa. Uruchamiasz panel nwidia dodajesz w zarzadzaniach 3D program np internet explorer wskazujesz w preferowanych ustawieniach procesor nvidia , zastosuj i zamykasz programy. Przy następnym uruchomieniu internetu pokazuje ci ,że przegladasz strony na wypasionej grafice.


XPS L502X

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]