Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
j0
j0ker
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010, 17:27

Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: j0ker » 25 gru 2010, 17:33

Witam, kupilem laptopa dell inspiron 15r n5010 i mam pytanie czy on posiada takie proste urzadzenie jak bluetooth? w specyfikacji w sklepie bylo brak danych, na necie znalazlem informacje ze ma BT a na innych stronkach ze nie ma.

Sciagnalem wiec sterowniki BT dla tego laptopa ze strony DELL i podczas instalacji wyskakuje mi komunikat aby wlaczyc BT przyciskiem lacznosci bezprzewodowej. Wyczailem wiec ze musi to byc przycis F2 zreszta tak samo napisali w instrukcji ze przycisk sluzy do wlaczania BT i Wi-Fi, niestety w moim przypadku chyba zadne BT sie nie wlaczylo bo instalator sterownikow dalej "nie idzie"

Wiec moje pytanie do fachowcow, jak to wkoncu jest z tym BT, jest czy nie ma? a jesli nie ma to czy wystarczy ze kupie taki modul http://accessories.euro.dell.com/sna/pr ... dellSearch i zamontuje go zgodnie z instrukcja tutaj http://support.euro.dell.com/support/ed ... btooth.htm ? czy moze lepiej dac lapka do serwisu zeby tam wszystko zrobili w tzw "full servis"? :)


j0
j0ker
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010, 17:27

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: j0ker » 29 gru 2010, 16:36

widze ze forum to jest bardzo kiepskie malo osob je czyta i udziela odpowiedzi. A wiec na to pytanie odpowiem sobie sam a moze i przy okazji kiedys sie komus ta odpowiedz przyda.
Otoz fabrycznie laptop ten nie posiada tego skomplikowanego i zaawansowanego technicznie modulu bluetooth. Kupujac lapka bezposrednio od della mozna sobie zazyczyc aby takie urzadzenie mial wmontowane. Ale nic straconego! mozna sobie dokupic taki modul od della za ok 35zl i wmontowac zgodnie z instrukcja podana na ich stronie www. Ale uwaga! traci sie gwarancje.
Co zrobic aby nie stracic gwarancji? kupic taki modul wraz z usluga montazu przez serwis. Oczywiscie Pan serwisant dojedzie pod wskazany adres. Koszt takiej uslugi to ok. 605zl cena zawiera koszt modulu, koszt uslugi oraz koszt dojazdu. Od tej pory mozemy cieszyc sie bezprzewodowym przesylaniem plikow miedzy urzadzeniami wyposazonymi w bluetooth oraz mozemy cieszyc sie gwarancja ktorej udalo nam sie nie stracic.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: DELLMania » 06 sty 2011, 08:50

Jeśli traci się gwarancję to już lepiej kupić moduł BT po USB. Wtedy możesz używać nie tylko w jednym kompie a przy okazji nie tracisz gwarancji. Jedyna sprawa to fakt, że BT po USB wystaje niecały centymetr z obudowy no i mamy zajęty jeden port USB.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Fr
Franki28
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2011, 19:46

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: Franki28 » 23 sty 2011, 19:55

Witam zakupiłem Laptop firmy DELL i szukam w instrukcji jak uruchomic wbudowany bluetooth szukałem na komputerze tez nie znalazłem mam model DELL INSPIRON 15R 5010 - 7745 prosze o pomoc dziekuje


2t
2tomek2
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:45

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: 2tomek2 » 31 sty 2011, 22:56

A próbowales zainstalować sterownik od bluetooth??? ja jak kupilem to tez mi nie wyswietlalo ze mam...ale jak wyszukiwalem urzadzenia w telefonie to mi wyswietlilo DELL WIRELESS 365 MODULE i mnie to zainteresowało. No i sie okazalo ze BT jednak jest w moim N5010 tylko ze nie jest fabrycznie zainstalowane...dziwne :/ wiec sciaglem tylko sterownik ze strony dell-a i wszystko smiga.

Tu masz linka:

http://support.euro.dell.com/support/do ... eid=325097

Mam nadzieje ze pomoglem :)
Pozdrawiam,


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: Yoda » 10 kwie 2011, 22:23

Ważna jest kolejność instalowania sterowników. Zainstaluj chipset płyty głównej a potem sterownik od BT. U mnie poszło. Mam Dell'a Inspirion 1764.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: duszek » 11 kwie 2011, 08:41

Zgadza się. kolejność instalacji ( http://support.euro.dell.com/support/to ... tall_order ) jest niezmiernie ważna. Ja instalowałem jak leci, nie patrząc na zalecaną kolejność i miałem problemy z zainstalowaniem BT. Tak jak mówi j0ker, instalator każe włączyć bluetooth, ale jeśli kolejność instalacji jest zła, to niczego nie włączymy.


ki
kileros204
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2011, 22:45

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: kileros204 » 20 maja 2011, 00:44

Też posiadam tego lapka i u mnie już było zainstalowane BT uruchamia się razem z wifi i jest nawet widoczna ikonka BT w trayu. Może nie wszystkie modele mają BT?! Może to zależy od tego w jakim kraju lapek był kupowany....


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: duszek » 20 maja 2011, 10:49

Najlepiej sprawdzić konfigurację swojego laptopa tu: http://support.euro.dell.com/support/to ... ils?~tab=2


xa
xadamy
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2012, 20:07

Re: Bluetooth w INSPIRON 15r (N5010)

Postautor: xadamy » 14 sty 2012, 20:32

Witam.
Nie mogę zainstalować sterowników bluetooth w Inspiron 1764. Sterownik pobrałem ze strony Dell. Podczas instalacji wyświetla się komunikat: " włącz system bluetooth korzystając z bezprzewodowego przełącznika ".
I na tym koniec. System windows 7.
Co ciekawe w pomocy telefonicznej Dell powiedziano mi, że jak kupiłem laptop bez preinstalowanego systemu operacyjnego to nie udzielą pomocy - Ż E N U J Ą C E.
Może ktoś z forumowiczów mógłby i zechciałby pomóc. Będę niezmiernie wdzięczny.
Z góry dziękuję.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]