Drugi dysk zamiast napędu optycznego

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
j_
j_lucas
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2011, 08:55

Drugi dysk zamiast napędu optycznego

Postautor: j_lucas » 21 gru 2011, 09:01

Cześć

Posiadam DELLa Inspiron 1564. Sytuacja zmusiła mnie, by zastąpić napęd optyczny, specjalną szufladą z twardym dyskiem. Generalnie coś takiego:

Obrazek

Oczywiście dysk SATA, szuflada SATA, rozmiar dobrany, fizycznie wszystko ładnie pięknie pasuje.
Problem pojawia się, że komputer nie uruchamia się gdy mam podłączoną tą szufladę wraz z dyskiem. Nie mogę nawet wejść do BIOSu, po prostu ładowanie na poziomie BIOSu się zatrzymuje. Szufladę sprawdzałem w innym laptopie i działa, w innym komputerze stacjonarnym również działa. A jak na złość w moim nie działa. Do celów testowych, podłączyłem inne napędy optyczne do mego DELLa i działają, więc myślę iż jakieś uszkodzenie szuflady czy złącza w laptopie można spokojnie wykluczyć.

Co zauważyłem, to że mój DELL pokazuje że drugi port SATA jest ODD (nawet gry nie jest napęd optyczny podłączony), a pierwszy HDD:

Obrazek

Początkowo myślałem, że do portu oznaczonego jako ODD nie mogę podłączyć dysku (bo coś tam jest inaczej), ale z tego wątku wynika (http://forum.notebookreview.com/dell-xp ... nside.html) iż w DELLu XPS działa takie rozwiązanie bez problemu.

Czy ktoś z was szanowni forumowicze może mi pomóc jak to uruchomić?

Dodam, iż (nie wiem czy to ma znaczenie) sprawdziłem ustawienia w BIOS tryb ATA i AHCI - i nie działa

Zapomniałem dodać, na wszelki wypadek zaktualizowałem BIOS - też nie pomogło :(
Sprawdziłem dyski o rozmiarze 160GB, 320GB oraz 500GB - nie działa


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]