Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
iM
iMaksiu
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:45

Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: iMaksiu » 14 lis 2011, 18:00

Witam jak wyłączyć na zawsze zintegrowaną kartę graficzną ? Co próbowałem i nie poskutkowało:
-Wyłączenie w biosie ( nie ma jej )
-Wyłączenie w menadżeru urządzeń ( czarny ekran, po restarcie kompa max rozdzielczość to ok. 1000x800 )
Specyfikacja mojego kompa:
-Laptop dell inspiron N7110
-Intel core i5-2410m 2,3Ghz
-4GB ramu
-Intel hd graphics family
-Nvidia GeForce GT 525M 1GB.

Czemu ją chcę wyłączyć ?
Otóż, przy grach typu Counter-Strike 1.6, system optimus nie działa, i cs chodzi na intelu, co zaniża moje fps'y...
Proszę o pomoc !


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: megadell » 15 lis 2011, 09:18

Witaj, a czy podczas włączenia karty GT525 nie wydobywa Ci się dziwny dźwięk , który zanika przy normalnym korzystaniu z karty Intela? Ja mam taki problem, jak odpalę np. starcraft 2 to automatycznie nawet jak wyłączę dźwięk to ze środka wydobywa się coś w stylu dźwięku "motorka".


iM
iMaksiu
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:45

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: iMaksiu » 15 lis 2011, 16:00

gdy odpalałem wiedźmina 2, to też był ten dzwięk, to normalne ?


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: megadell » 15 lis 2011, 16:09

Wiesz co - dokładnie mam tak samo - jak odpalam gry w 3D Wiedźmina , StarCraft to pojawia się taki dźwięk, jak wyłączę głośniki to i tak go słyszę. Takie niby warczenie ciche, jakby chodził wentylator. Zgłosiłem do DELL - powiedzieli, że to nie jest usterka. A jak u Ciebie jest ?


iM
iMaksiu
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:45

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: iMaksiu » 15 lis 2011, 16:12

nie wiem, nie zgłaszałem... Ale ogółem nie wiem jaki jest numer do supportu della, mógłbyś podać ?
@sory, już znalazłem :D


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: megadell » 15 lis 2011, 16:48

z tego co wiem karty intela nie da sie wylaczyc, a ten dzwiek podczas grania przeszkadza Ci?


iM
iMaksiu
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:45

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: iMaksiu » 15 lis 2011, 17:12

to czaj kto pracuje w supporcie dellu :
Pierwszy telefon, odbiera jakas Pani, opisuje problem, daje service tag, ona przekierowywuje mnie, ok, teraz jakis gosciu, mowi zebym mu dal service tag i co sie dzieje, opisalem problem, dalem service tag. Ten mnie znowu przekierowywuje ! No nic, dobra z 3 to samo, to on powiedzial ze mam racje, i mam pobrac optimusa ze strony nvidii, mowi mi ze potem mam w palenu nvidii wylaczyc tego optimusa, ale ja mu mowie, ze mam go juz zainstalowanego, to on zebym go wylaczyl w panelu nvidii, no ok. Szukam... Szukam... DUPA, nie ma takiej opcji, a przynajmniej ja nie widze, no to dzwonie znowu. mowie mu ze mam problem, znowu opis, znowu service tag. No nic w polowie rozmowy mowienia mnie rozlaczylo... Dzwonie jeszcze raz, znowu service tag znowu, znowu opis. No ok podaje service tag i mowie:
-...T...
-Taduesz?
-Jaki Tadeusz?
-Tadeusz?
-Ale jaki Tadeusz ?
-Tadeusz?
-No po prostu T ( coraz bardziej zdziwiony )
-Ale t jak Tadeusz ?
-A, tak tak.
-Ok, trzeba to wylaczyc w biosie.
-W biosie sie nie da.
-No ale sie da.
-No dobrze, a wie pan jak?
-No trzeba wejsc do biosa, i przelaczyc zeby tylko nvidia dzialala
-Ale jak to zrobic?
-No wejdzie pan i pan przelaczy na nvidie
-Aha... Dziekuje -.-"
-Wiec prosze podac Imie i Naziwsko
-...... ......
-Numer telefonu
-..........
-Email
-........@gmail.com (nie powiedziałem dżmail, czy jak to tam ale po prostu gmail)
-Ma sie rozumiec dżimejl ?
-Tak
-Dobrze wiec dziekuje. dowidzenia
-dowidzenia.

No nic, przykro mi cs'ie...

@UP
szczerze ? nie wiem, bo gram tylko w starsze gry na ktorych chodzi intel, musialbym cos nowego zainstalowac... Jak bede mial okazje zagrac w cos nowego to Ci napisze.

@EDIT OGÓŁEM SUPPORT DELLA TO WIELKIE GÓWNO BO SAM ROZWIĄZAŁEM PROBLEM A GADAŁEM Z ~8 OSOBAMI I NIKT MI NIE POMÓGŁ.


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: megadell » 15 lis 2011, 20:37

Fakt, starsze gry wykorzystują intela. Ok. W każdym razie uprzejmie poinformowano mnie w serwisie, że taki problem nie podlega serwisowaniu jak brzęczenie.


ni
niebieskikaloryfer
Dellmania User
Posty: 65
Rejestracja: 25 lis 2011, 07:38

Re: Jak skutecznie wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną ?

Postautor: niebieskikaloryfer » 25 lis 2011, 07:49

iMaksiu pisze:to czaj kto pracuje w supporcie dellu :
Pierwszy telefon, odbiera jakas Pani, opisuje problem, daje service tag, ona przekierowywuje mnie, ok, teraz jakis gosciu, mowi zebym mu dal service tag i co sie dzieje, opisalem problem, dalem service tag. Ten mnie znowu przekierowywuje ! No nic, dobra z 3 to samo, to on powiedzial ze mam racje, i mam pobrac optimusa ze strony nvidii, mowi mi ze potem mam w palenu nvidii wylaczyc tego optimusa, ale ja mu mowie, ze mam go juz zainstalowanego, to on zebym go wylaczyl w panelu nvidii, no ok. Szukam... Szukam... DUPA, nie ma takiej opcji, a przynajmniej ja nie widze, no to dzwonie znowu. mowie mu ze mam problem, znowu opis, znowu service tag. No nic w polowie rozmowy mowienia mnie rozlaczylo... Dzwonie jeszcze raz, znowu service tag znowu, znowu opis. No ok podaje service tag i mowie:
-...T...
-Taduesz?
-Jaki Tadeusz?
-Tadeusz?
-Ale jaki Tadeusz ?
-Tadeusz?
-No po prostu T ( coraz bardziej zdziwiony )
-Ale t jak Tadeusz ?
-A, tak tak.
-Ok, trzeba to wylaczyc w biosie.
-W biosie sie nie da.
-No ale sie da.
-No dobrze, a wie pan jak?
-No trzeba wejsc do biosa, i przelaczyc zeby tylko nvidia dzialala
-Ale jak to zrobic?
-No wejdzie pan i pan przelaczy na nvidie
-Aha... Dziekuje -.-"
-Wiec prosze podac Imie i Naziwsko
-...... ......
-Numer telefonu
-..........
-Email
-........@gmail.com (nie powiedziałem dżmail, czy jak to tam ale po prostu gmail)
-Ma sie rozumiec dżimejl ?
-Tak
-Dobrze wiec dziekuje. dowidzenia
-dowidzenia.

No nic, przykro mi cs'ie...

@UP
szczerze ? nie wiem, bo gram tylko w starsze gry na ktorych chodzi intel, musialbym cos nowego zainstalowac... Jak bede mial okazje zagrac w cos nowego to Ci napisze.

@EDIT OGÓŁEM SUPPORT DELLA TO WIELKIE GÓWNO BO SAM ROZWIĄZAŁEM PROBLEM A GADAŁEM Z ~8 OSOBAMI I NIKT MI NIE POMÓGŁ.


To smutne, że tacy klienci jak ty dzwonią na pomoc techniczną z takim problem. Po pierwsze gdybyś nie był ignorantem, malkontentem i prostakiem to wiedziałbyś że pomoc techniczna nie służy do rozwiązywania problemów z twoją głupią gierką. Gdybyś nie był ćwierćinteligentem to poczytałbyś o technologii Optimus i dowiedziałbyś się że ta technologia nie polega na włączaniu i wyłączaniu danej karty, tylko aktywacji tej mocniejszej kiedy jest potrzeba lub wymuszenia jej działania w sposób, do którego pewnie doszedłeś. A gdybyś nie miał GÓWNA w głowie to wiedziałbyś co to jest fonetyka i nie wypisywałbyś takich bzdur udowadniających jakim kretynem jesteś. Podaj swoim kolesiom przez TeamSpeak'era taka kombinacje liter TPDBMNS, oczywiście bez literowania.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]