Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Wszystkie sprawy związane z Windows XP - Forum Windows XP.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: DELLMania » 22 wrz 2008, 11:10

Mamy wiele zapytań dotyczących instalacji windowsa XP na laptopach Dell np Dell Latitude™ D630 ATG seryjnie produkowanych z systemem Vista. Mozna go kupić z opcją downgrade do XP. Jeśli kupiony został z systemem Vista bez opcji downgrade to oczywiście da się zainstalować XP jednak występują problemy z niektórymi sterownikami np od Bluetooth. Laptopy Dell wyposażane są w akcesoria odpowiadające zainstalowanym systemom np:

Internal Dell 360 Bluetooth™ Card - XP/Vista Downgrade
Internal Dell 360 Bluetooth™ Card - Vista

Jeśli mamy zainstalowany moduł XP/Vista Downgrade to nie będzie problemu z instalacją XP nawet jesli fabrycznie zainstalowany mamy system Vista.
Jeśli w naszym laptopie jest moduł Internal Dell 360 Bluetooth™ Card - Vista to instalacja systemu Windows XP z poprawnie zainstalowanym sterownikiem Bluetooth będzie niemożliwa. Nawet jesli nam się uda zainstalowac sam sterownik to jego praca będzie powodowała wiele problemów z uzytkowaniem bluetooth w naszym laptopie.

To samo dotyczy innych laptopów z zainstalowanymi Vistami. Sytuacja ta dotyczy głównie sprzętu sprowadzanego ze stanów.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
um
umpapumpa
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:49

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: umpapumpa » 31 maja 2010, 17:58

Witam serdecznie,

nie wiem czy to się nadaje jako kontynuacja tematu, ale posiadam problem właśnie z instalacją WinXP na moim Dell Studio 1558. Sprawa jest opisywana na forach, a dotyczy problemu z ACPI.SYS. Zaraz na początku instalacji jeszcze kiedy ekran jest w trybie tekstowym w pewnym momencie wyskakuje niebieski ekran i pojawia się komunikat, że występuje problem z plikiem ACPI.SYS.

Niektórzy twierdzą, że wystarczy zintegrowanie sterowników z obrazem WinXP na płycie, ale potem niektórzy również podają, że ta metoda nie wystarcza.

Mam zatem konkretne pytanie, czy komuś udało się zainstalować poprawnie WinXP na Dell Studio 1558 i jeśli tak to jak tego dokonał krok po kroku.

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

P.S. W tej chwili działam na Win7 Ultimate i niby wszystkie stery mam ok, ale jednak bluetooth raz działa ok, a raz w ogóle. To tak a propos poprzedniego posta.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: DELLMania » 02 cze 2010, 15:27

A wszystkie sterowniki które instalujesz są od windows XP do tego modelu ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
um
umpapumpa
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:49

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: umpapumpa » 02 cze 2010, 17:33

Nie mam kiedy zainstalować sterów od XP, bo instalacja zostaje przerwana zaraz na początku, jeszcze kiedy ekran jest w trybie tekstowym. Potem tak jak pisałem wyskakuje niebieski ekran i pisze o błędzie ACPI.SYS.

Zintegrowałem sterowniki SATA z obrazem płyty WinXP, ale to też nie pomogło i instalacja pada.

Na dzień dzisiejszy działam na Win7HB64bit i wszystko gra, ale chętnie w każdej chwili zmienię na XP jeśli tylko ktoś poda mi wskazówkę jak przeprowadzić proces instalacji. Potem już sobie poradzę, bo pomimo tego, że do mojego modelu studio 1558 nie ma sterów pod XP to pasują wszystkie od modelu 1555.


Ag
Agnieszka
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2010, 18:41

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: Agnieszka » 02 cze 2010, 19:55

A jak Tobie działa Windows 7 64 BIT ? Masz do niego wszystkie sterowniki? Nie masz z nim problemów?


um
umpapumpa
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:49

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: umpapumpa » 02 cze 2010, 20:27

ze sterownikami nie ma żadnego problemu, bo dosłownie wszystko jest na stronie dell'a
(nie trzeba instalować oczywiście wszystkiego co tam jest)

miałem przejściowy problem z bluetooth, o którym pisałem powyżej, ale kiedy usunąłem z właściwości samego telefonu parę usług to problem zniknął i teraz łączy się za każdym razem

z samym windowsem 7 64bit nie mam żadnych problemów jak na razie (odpukać) chodzi sprawnie, ale to dopiero niespełna 3 dzień jak go testuję


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: DELLMania » 07 cze 2010, 09:39

Ja na swoim precisionie miałem zainstalowanego win xp 64, ale niestety nie było połowy sterowników. Zwłaszcza graficznych. Nie wiem jak jest teraz.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
kj
kjedrus
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2010, 10:40

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: kjedrus » 16 paź 2010, 10:50

3 lata temu wujek kupił mi della w Ameryce, inspiron e1505 z windowsem vista - ja zmieniłem sobie na xp.
Po instalacji W. XP w menedżerze urządzeń widnieją 3 żółte znaki zapytania.
Próbowałem instalować najróżniejsze sterowniki, wkładałem płytkę dołączoną do kupionego laptopa.
I nic.
Ktoś może poradzić, co z takimi żółtymi znakami zapytania można zrobić? Martwić się nimi czy nie martwić?
Od razu powiem, że wraz z przeinstalowaniem windowsa z visty na xp mam problem z odtwarzaniem płyt dvd (filmy) - odtwarzają się "w wolnym tempie". I nie wiem, czy te żółte znaki zapytania mają z tym związek?
Wczoraj odkryłem, że po zgraniu filmu na dysk twardy - film chodzi normalnie. I kolejne pytanie - czy to może wina odtwarzacza płyt CD/DVD?


Ad
AdaM
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2010, 07:19

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: AdaM » 07 lis 2010, 07:46

umpapumpa pisze:Nie mam kiedy zainstalować sterów od XP, bo instalacja zostaje przerwana zaraz na początku, jeszcze kiedy ekran jest w trybie tekstowym. Potem tak jak pisałem wyskakuje niebieski ekran i pisze o błędzie ACPI.SYS.

Zintegrowałem sterowniki SATA z obrazem płyty WinXP, ale to też nie pomogło i instalacja pada.
...


Próbowałeś w BIOS'ie ustawić tryb pracy dysku jako IDE lub Compatibility ?
Tak miałem kiedyś na swoim Asusie i zmiana w BIOS'ie pomogła.


ra
radio
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:10

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: radio » 07 gru 2010, 23:29

Z kolei ja mam pytanie odnośnie możliwości zainstalowania Windowsa XP na Dell`u Alienware M11X, szukałem takiej informacji w necie lecz praktycznie nic nie znalazłem, oficjalna strona Dell`a również nic na ten temat nie pisze :-((.... fajnie by było gdyby taka możliwość istniała ponieważ wiele moich programów niestety nie chce pracować pod Win7, czy ktoś na forum może pomóc mi w tej kwestii ?


Pozdrawiam.
Mariusz
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: DELLMania » 07 gru 2010, 23:36

Jeśli strona Dell nie ma sterowników to tylko zostaje szukać na stronach producentów poszczególnych modułów.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ra
radio
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:10

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: radio » 13 gru 2010, 09:32

Dzięki za odpowiedź, czyli raczej nic z tego nie będzie :( .... na anglojęzycznych stronach znalazłem płyty CD na których są ponoć sterowniki pod XP, lecz mam wątpliwości czy to aby prawda, i ze znajomością języka ang. duży problem :( cóż, nieświadom władowałem się w zakup Alienwara M11X i teraz mam ciężki orzech do zgryzienia :cry:

Oto ta strona, może ktoś coś mi podpowie?
http://recovery-cd.com/related/Download ... overy.html


Pozdrawiam.
Mariusz
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: DELLMania » 13 gru 2010, 21:16

Poszukaj na jakiś torrentach. Może będzie.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ra
radio
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:10

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: radio » 13 gru 2010, 22:12

Chyba będę musiał tak zrobić, napiszę jeszcze do Dell Polska z zapytaniem czy będą mi w stanie pomóc, w końcu to ich produkt :-)


Pozdrawiam.
Mariusz
Pe
Peter29
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:17

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: Peter29 » 28 gru 2010, 23:27

Witam,

mam laptopa Dell Inspirion 15R (N5010) i sterowniki pod XP 32-bity.
http://en.community.dell.com/support-fo ... ageIndex=3

pozdrawiam


ma
malyhennio1
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2011, 23:58

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: malyhennio1 » 03 maja 2011, 12:07

to jasiezapytam o mozliwośc zainstalowania win xp na dellu e6400 ,podczas instalaji wywala sie niebieski ekran i nic win 7 instalujesiebez problemu orginalny to vista


Ma
Maruder
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 22:51

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: Maruder » 25 maja 2011, 13:51

Wyskakuje Ci bluscreen , ale co tam pisze to raz ( musisz podać lub samemu się zorientować jaki sterownik Ci wywala błąd krytyczny ) a dwa to instalujesz z płytki XP "cywilnego" czy Dell-a ( pytam , bo miałem już przejścia i jak zakupiłem nośnik poszło bez wazelinki :-) )


so
sonax
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:46

Re: Instalacja Windows XP na laptopach DELL

Postautor: sonax » 02 lis 2011, 20:06

zapytam krótko: czy komukolwiek udało się zainstalować komplet sterowników na win XP Pro na laptopie N5110?


Wróć do „Laptopy Dell i Windows XP”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]