Temperatura

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
al
alniedo
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2011, 15:02

Temperatura

Postautor: alniedo » 01 lip 2011, 16:10

Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy nawet dobrze trafilem z pytaniem,moze juz ktos nawet zadawal podobne pytania.
Od pol roku mam laptopa Dell Inspiron N7010,dziala bez zarzutu smiga jak Alonso,od niedawna zaczalem obserowac prace wiatraka,chlodzenie.Moze po prostu nie zwracalem uwagi na to wczesniej ale witrak wlacza sie doslownie co minute albo nawet wczesniej i pracuje tak z 30 sek wlot mam z lewej strony przykladam reke to wieje cieple powietrze,dotykam obudowy przy wlocie to lekko ciepla.Laptop stosuje w takich celach jak ogladanie filmow chodzenie w necie no zdarza sie ze tam pogram.Przy graniu wiatrak pracuje non stop.Generalnie laptop pracuje caly dzien nie wylacza sie , jak to niektorzy pisza o swoich.Meczy pytanie czy tak powinno byc powinien tak pracowac ten wiatrak.Dziekuje


Podstawowe informacje
Producent Dell
Gwarancja 24 m-ce
Parametry techniczne
Typ matrycy WXGA++
Procesor Intel Core i3-330M
Częstotliwość procesora 2,13 GHz
Procesor (pamięć cache) 3 MB
Pamięć RAM 4096 MB
Typ pamięci RAM DDR3
Max wielkość pamięci 8 GB
Ilość banków pamięci 2
Dysk twardy 320 GB
Dysk twardy (interfejs) SATA
Dysk twardy (prędkość) 5400 obr/min
Karta graficzna ATI Radeon HD5470
Pamięć karty graficznej 1024 MB
Napędy DVD Super Multi
Akumulator (technologia) litowo - jonowy


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Temperatura

Postautor: duszek » 10 lip 2011, 16:19

D sprawdzenia temperatury na procesorze polecam program Speccy od Piriform. Jeśli laptop na gwarancji, a chciałbyś przeczyścić układ chłodzenia to odeślij do nich, bo samemu nie wolno rozbierać obudowy.


hi
historiavin
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2011, 13:41

Re: Temperatura

Postautor: historiavin » 10 lip 2011, 21:28

duszek pisze:D sprawdzenia temperatury na procesorze polecam program Speccy od Piriform. Jeśli laptop na gwarancji, a chciałbyś przeczyścić układ chłodzenia to odeślij do nich, bo samemu nie wolno rozbierać obudowy.


I po co wypisujesz takie bzdury ? Serwis nie zajmuje się konserwacją. Radzę czytać czytać i jeszcze raz czytać warunki gwarancji, bo potem przez takich "duszków" są problemy.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Temperatura

Postautor: duszek » 11 lip 2011, 11:22

Polecam ten sposób, ponieważ już dwa razy go wypróbowałem. Pierwszy to odesłanie laptopa HP kolegi do serwisu, na "przegląd" jak to on określił abym powiedział przez telefon. Laptop wrócił po 3-4 dniach, wyczyszczony w środku, z podokręcanymi śrubkami oraz do tego przejrzeli mu dysk w poszukiwaniu wirusów, wyczyścili rejestr oraz parę innych kosmetycznych rzeczy. Ja 2 tygodnie temu odesłałem do Della mojego laptopa, a jako powód podałem: luźno latający ekran na zawiasach, przegrzewający się laptop przy dużym obciążeniu (blender, gry), oraz prośba o wyciągnięcie jakiegoś małego robaczka który wlazł mi pomiędzy matrycę a plexi. Laptop wrócił po 3 dniach, a na papierze z informacją o dokonanych zmianach była adnotacja o czyszczeniu.
Przecież nikt chyba nie zadzwoni do serwisu i nie powie: "proszę o przeczyszczenie laptopa". Trzeba im to przekazać w bardziej dramatyczny sposób. :)
O jakich problemach mówisz? Że zadzwonię do serwisu aby przysłali mi kuriera, zapytają się w jakim celu, ja powiem, że proszę o czyszczenie, a konsultant mi powie przez telefon, że to nie podlega gwarancji? I co, będę musiał się rozłączyć... Też mi problem...


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika