DELL VOSTRO 3300 - TEMPERATURA CPU

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
pc
pchelcok
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2010, 12:08

DELL VOSTRO 3300 - TEMPERATURA CPU

Postautor: pchelcok » 15 mar 2011, 21:05

Witam, mam pytanie do posiadaczy laptopa Vostro 3300 i podobnych, jak w waszych laptopach wygląda temperatura procesora? U mnie niestety nie za dobrze, sprawdzałem temperaturę kilkoma programami najbardziej wiarygodny wydawał mi się CoreTemp, temperatura przy bardzo niskim obciążeniu nie spada poniżej 60'C, a włączonych dosłownie kilka programów, przy zamknięciu wszystkich procesów użytkownika (łącznie z explorer.exe) spadła temperatura do 53-56'C a zużycie procesora 0%, czym to może być spowodowane? Wiatrak i wyloty są czyste, na infolinii Della zalecili mi zaktualizować BIOSa, zrobiłem to ale nic nie pomogło. Czy ktoś ma jakiś pomysł?


Dell Vostro 3300: Toshiba 320GB (7200), 3GB RAM DDR3, Intel Core i3, Windows 7 Ultimate 64
pc
pchelcok
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2010, 12:08

Re: DELL VOSTRO 3300 - TEMPERATURA CPU

Postautor: pchelcok » 15 mar 2011, 21:08

Laptopa mam rok, nie wiem jaka na początku była temperatura bo nie zwracałem uwagi, system Windows 7, zastanawiam się czy może system ma jakieś błędy i nagrzewa procesor ale zużycie też byłoby większe a jest małe. Nie chce przeinstalowywać systemu jeśli nie wiem czy to pomoże. Przy włączeniu kilku programów temperatura wzrasta do ok 70'C gdy włączę jakąś grę typu Pro Evolution Soccer to 80'C to jest minimum, przy 90'C laptop gaśnie.


Dell Vostro 3300: Toshiba 320GB (7200), 3GB RAM DDR3, Intel Core i3, Windows 7 Ultimate 64
du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: DELL VOSTRO 3300 - TEMPERATURA CPU

Postautor: duszek » 23 mar 2011, 21:21

Czym sprawdzasz temperaturę procesora? U mnie występował problem z wyłączającym się laptopem przy dużym obciążeniu grą, problem naprawił się przy aktualizacji sterowników karty graficznej. U mnie 70 stopni to norma. Polecam taki program Piriform Speccy. Na początek zaktualizuj sterowniki, od płyty głównej, wspomaganie procesora i od karty graficznej. a najlepiej to wszystkie. Oraz BIOS.
P.S. Na następny raz użyj opcji Edytuj w swoim poście zamiast pisać jeden pod drugim. :)


Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]