Dell Studio 1558 i internet z WWAN

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Dell Studio 1558 i internet z WWAN

Postautor: duszek » 05 lut 2011, 19:35

Witam, chciałbym wykorzystać slot na kartę SIM który jest pod baterią w moim laptopie i w tym celu zadzwoniłem na serwis Dell'a, oraz poszperałem trochę w Internecie i znalazłem to forum gdzie sądzę, że uzyskam odpowiedź na wszystkie moje pytania.
Wiem, że temat był już poruszany niejednokrotnie, jednak mam kilka wątpliwości co do rozwiązań tych problemów. Pierwszy temat jaki się narzuca to post1287.html gdzie w zasadzie jest wszystko o co mi chodzi, poza dwoma rzeczami.
1. Anteny: W moim laptopie biegną trzy kable, dwa są wykorzystywane przez WLAN, a jeden szary wisi nad portem oznaczonym naklejką WWAN.
1.1. Skoro nie jest to antena to co to jest i po co tam jest?
1.2. Skoro do internetu z WWAN potrzeba dwóch anten to co powiecie na ten modem: http://allegro.pl/modem-wwan-dell-5505- ... 78004.html który jak widać ma miejsce tylko na jedną antenę?
1.3. Pozostałe modele mają dwa porty na antenę: Main i Aux. Który do czego służy?
1.4. Jak mam zamontować anteny w laptopie, skoro jest na gwarancji (CAR)? BTW: ServiceTag: HSTP8M1, może komuś pomoże to rozwiązać mój problem.
1.5. Czy mogę wykorzystać jakoś anteny od WLAN? Jakąś przejściówkę sobie zrobić na dwa urządzenia? :P A może jest jakaś karta WLAN i WWAN w jednym?
2. Model modemu. Przeglądam wszystkie aukcje na Allegro i Ebay'u związane z Dell'em i WWAN, i znalazłem tylko modele: 5505, 5520, 5530, 5540, 5620.
2.1. Są jeszcze jakieś inne?
2.2. Które z nich są kompatybilne z moim laptopem?
2.3. Czym one się różnią od siebie? Przy 5530 i 5540 często pojawia się napis GPS, czy oznacza to, że w laptopie będzie moduł GPS?
I jeszcze jedno: w serwisie Dell'a powiedzieli mi, że nie mogę rozebrać mojej obudowy. Jedynie tą od HDD, RAMu i kart sieciowych.
Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę. :) Liczę na wyczerpujące odpowiedzi, w serwisie Dell'a nie za bardzo wiedzieli co mi mogą powiedzieć...


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell Studio 1558 i internet z WWAN

Postautor: DELLMania » 17 lut 2011, 22:26

dell-vostro/dell-vostro-3300-i-karta-modemowa-dell-5540-umts-hsdpa-t241-20.html?hilit=anteny
Tutaj jest opisany problem kart i anten do vostro. Myślę że w studio jest podobnie.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell Studio 1558 i internet z WWAN

Postautor: duszek » 20 lut 2011, 10:14

Podobnie, podobnie, ale to już czytałem 3 razy. Tyle, że nie doczytałem się dokładnej odpowiedzi na żadne pytanie, jedynie ktoś pisze, że coś zrobił, ale nie opisał jak dokładnie, i czy dobrze działa. Mimo to, uzyskałem trochę odpowiedzi od Dell'a, i na własną rękę.
1.1. Jedna osoba w Dell powiedziała, że szary kabel to nie jest antena, ale nie podała żadnych argumentów. Za to druga, że jest, bo skoro ma zakończenie jak antena, i wisi idealnie nad slotem na WWAN to musi być anteną. Jedyny mankament to to, że jest jedna, i że albo będę miał GPS, albo Internet, zależy pod co podłączę (to wydedukowałem z tematu o Vostro).
1.2. Wygląda na to, że w 5505 jest tylko Internet. I do tego bez pomocniczej anteny.
1.3. Main to do Internetu, a Aux to do GPS lub pomocniczy do Internetu (dobrze dedukuję?).
1.4. W Dell powiedzieli abym nie rozbierał obudowy bo mi usuną gwarancję, czy to tak jest, że nawet jak złożę tak idealnie jak oni to się połapią że rozbierana była, czy to pod gwarancję nie podlega i mogę sobie rozkręcić? Bo Wy rozkręcacie jakoś nowe modele Dell'a.
1.5. Anteny od WLAN działają z WWAN, to taki same anteny, Dell potwierdza. Przejściówki zabraniają robić. Ktoś z Vostro 3300 zrobił, ale nie opisał jak dobrze działa, i czy się nie gryzą. I czy można używać na raz. A karty WLAN+WWAN nie znalazłem. Widział ktoś?
2.1. Innych nie znalazłem. Widział ktoś, albo może innych producentów też będą działały?
2.2. Co do kompatybilności na Allegro tylko jedna osoba napisała w 5540 że Studio 1558 jest kompatybilny. A na stronie Dell'a są sterowniki do Studio 1558 do 5540 i 5620.
2.3. 5540 ma GPS. 5530 chyba też. 5620 to podobno następca 5540, on też ma GPS w takim razie? I czym one się różnią? Teraz biorę już pod uwagę tylko 5505 (ze względu na wymaganie jednej anteny), 5540 i 5620. Może ktoś mi opisać czym różnią się parametry tych modemów?

Bardzo proszę o pomoc, wielu z was miało te modemy, lub miało z nimi do czynienia. Bardzo się udzielam na forum aby zasłużyć na wyczerpujące odpowiedzi, a mój temat został olany, a po tygodniu dostałem przekierowanie na inny temat.


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]