Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Wszystko na temat baterii do laptopów Dell.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: Iwona » 12 lut 2011, 01:38

No właśnie jaki zamiennik bateri zastosować do notebooka. Czy może lepiej ( bezpieczniej ) zastosować oryginalną część. Wprawdzie dużo droższą, jednak przykładowo na 3 lata mamy znowu spokój. Czy baterię z firmy której nie znamy.
A więc do rzeczy. Są firmy oferujące nam naprawę zużytych ogniw w naszej starej baterii. Nie wychodzi to znowu tak tanio. No i nie powiedziałabym, żebym wierzyła takiej firmie która twierdzi, że wymieniła dwa ogniwa, a według mnie tylko jedno. Sa firmy proponujące nam tanie stosunkowo baterie i obiecując długotrwałą prace tych baterii. W takiej sytuacji tak naprawdę nie wiemy komu można wierzyć. Zatem proponuję ten temat jako wymianę doświadczeń na temat
firmy naprawiających baterie, cennika i jakości naprawionych bateri. Tak samo zamienników które zastosowaliśmy u siebie w notebooku. W temacie proszę podać dane według przykładu:

Przykład: Inspiron 9300 e-TANIX cena 164 zł pojemność 5200mAh stan nowa czas gwarancji i miejsce zakupu.
Przykład Inspiron 9100 MOVANO cena 299 pojemość 7200mAh stan naprawa gwarancja 3 miesiące miejsce naprawy.

Ciekawa jestem jakie doświadczenia mają użytkownicy notebooków w tym temacie.
Osobiście spotkałam się z propozycjami naprawy i gwarancją naweto do 12 miesięcy. Ofertą, iż wymieniane ogniwa są najwyższej jakości. Tylko, że przy takich cenach wymiany wystarczy zakupić 1 baterię dobrą rozebrać i wymienic ogniwa w 2 bateriach, żeby jedną baterięmieć za darmo. Rozebranie bateri nie stanowi, aż takiego problemu. Złożenie przy odpowiednim sprzęcie również nie przedstawia jakiegoś problemu. Więc czy można liczyć na uczciwość?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: DELLMania » 12 lut 2011, 14:30

Osobiście jestem zwolennikiem oryginalnych części zatem za każdym razem kiedy pada jakakolwiek bateria w naszych notebookach to kupujemy oryginalne. Minus to cena i niestety długi okres oczekiwania - w Dell standardowo około 3 tygodni. Chyba że ma się szczęście i się trafi na jakąś dostawę :)


P.S. Przeniosłem post do działu z bateriami.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: Iwona » 17 lut 2011, 23:51

DELLMania pisze:Osobiście jestem zwolennikiem oryginalnych części zatem za każdym razem kiedy pada jakakolwiek bateria w naszych notebookach to kupujemy oryginalne. Minus to cena i niestety długi okres oczekiwania - w Dell standardowo około 3 tygodni. Chyba że ma się szczęście i się trafi na jakąś dostawę :)


P.S. Przeniosłem post do działu z bateriami.


Dziękuję za przeniesienie tematu.

Teraz coś z mojej strony.
Bateria oryginalna jest jak najbardziej wskazana. Jednak koszt robi swoje. Ale. No własnie ale, jest jedna rzecz o której mało kto wie. Dlatego zamieściłam ten temat. Nasze krajowe notebooki przyjmują zamienniki. NIestety nie doszłam dlaczego w wielu notebookach sprowadzonych głównie z USA występuje zabezpieczenie. ( prawdopodobnie elektronika baterii ) Elektronika która czasami uniemożliwia zastosowanie zastepczej bateri. W takich wypadkach regeneracja jest tą tańszą opcją, która przy elektronice oryginalnej z wymienionymi jedynie ogniwami jest opcją ekonomiczną.
Koszt wymiany ogniw zależy od ich pojemności, ilości ogniw, napięcia, oraz natężenia. Przeciętnie ogniwa 4400 mAh to koszt 220 złotych co w porównaniu z ceną oryginalnych Dell- owskich to 50% wartości nowej baterii. Okres gwarancji 12 miesięcy. Czyli taki sam jak w przypadku nowej baterii Dell. Powtórzę moje pytanie Jakie doświadczenia posiadają użytkownicy tego forum, jeżeli chodzi o zamienniki, lub regenerowane ogniwa. Uważam, że warto w tym temacie wypowiedzieć się tak, aby użytkownicy po 1 roku użytkowania baterii nie natknęli się na bzdury typu ,,reset baterii to zamrażarka i ponowne naładowanie baterii.''


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: duszek » 18 lut 2011, 10:31

Zamrażarka działa. Byle bateria siedziała w niej ze 2 tygodnie. Sprawdziłem na dziesiątkach akumulatorów do telefonów i na dwóch do laptopów. xD


Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: Iwona » 23 lut 2011, 22:59

duszek pisze:Zamrażarka działa. Byle bateria siedziała w niej ze 2 tygodnie. Sprawdziłem na dziesiątkach akumulatorów do telefonów i na dwóch do laptopów. xD


Baterie posiadają układy elektroniczne. A te podczas zamrażania naażone sa na skroploną pare wodną zawartą w powietrzu. NIestety zawijanie w woreczki foliowe, folię aluminiową tego nie zmieni. Przestrzeń wolna wypełniona niestety jest powietrzem które zawiera jakiś procent wilgoci. Równie dobrze możesz zakopać do sniegu i jak snieg stopnieje wyciągnąć z woreczka. Układy elektroniczne narażone sa przy ponownym odzyskiwaniu temperatury pokojowej na skraplanie się zamrożonych poprzednio kryształków lodu. Może to mieć fatalne skutki dla naszego notebooka. Pomijam już baterię która może po takim ,, resecie '' nadawać się do wyrzucenia. Odpowiedz sobie na pytanie - czy akumulatro samochodowy przy niskich temperaturach będzie tracił czy odzyskiwał energię elektryczną? W jaki sposób wobec tego ma nastapić odblokowanie się ogniw? Lub układu elektronicznego? Co będzie jeżeli układ elektroniczny ulegnie uszkodzeniu i nie przerwie na czas doładowywanie ogniw baterii i w związku z tym nastapi przeładowanie baterii. Nie uwidoczni tego oprogramowanie, które wykazuje stopień naładowania jedynie 100% Zatem jakie jest według Ciebie ryzyko, że po ,, szoku termicznym'' baterianie wysadzi nam w powietrze podczas ładowania laptopa?


Ar
Art123
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:03

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: Art123 » 20 wrz 2011, 20:10

Ostanio moj znajomy wymienił mi ogniwa w bateri i powiem wam że znowu działa jak nówka , jedna zasada bateria musi choć 5 min utrzymywać prąd wtedy jest szansa że elektronika po wymianie ogniw da rade i bateria będzie jak nówka .


pm
pmgc92
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:33

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: pmgc92 » 11 maja 2012, 21:29

Hej !
Mam dell 17R N7010 i już po roku bateria z 2h pracy spadła na długość pracy 55m . Więc postanowiłem kupić zamiennik na allegro.pl : http://allegro.pl/bateria-do-dell-inspi ... 25649.html . Bardzo prosiłbym o info czy ta bateria jest dobra :) Przyznam , że skusiła mnie swoją niską ceną , ale jednocześnie mam nadzieję ,że będzie dobra :)


pl
plarturas
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2015, 14:52

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: plarturas » 15 sie 2015, 14:57

sklep E-TANX proponuję omijać z daleka.
Kupiłem u nich baterię do Della: aukcja nr: 4558693023. ogniwa zleżałe, laptop po 6 miesiącach zaczął nagle wyłączać się - tak jakbym z niego wyjmował baterię. Bateria była mocniejsza i na początku przymała 4h. po upływie 6 m-cy ~40 min. laptop wyłączał się gdy poziom naładowania spadał poniżej 70%. Od marca 2015 trwa procedura reklamacyjna jeszcze nie otrzymałem drugiej baterii, ani zwrotu kasy.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: piotr_solek » 31 sie 2015, 16:10

Iwona pisze:No właśnie jaki zamiennik bateri zastosować do notebooka. Czy może lepiej ( bezpieczniej ) zastosować oryginalną część. Wprawdzie dużo droższą, jednak przykładowo na 3 lata mamy znowu spokój. Czy baterię z firmy której nie znamy.
A więc do rzeczy. Są firmy oferujące nam naprawę zużytych ogniw w naszej starej baterii. Nie wychodzi to znowu tak tanio. No i nie powiedziałabym, żebym wierzyła takiej firmie która twierdzi, że wymieniła dwa ogniwa, a według mnie tylko jedno. Sa firmy proponujące nam tanie stosunkowo baterie i obiecując długotrwałą prace tych baterii. W takiej sytuacji tak naprawdę nie wiemy komu można wierzyć. Zatem proponuję ten temat jako wymianę doświadczeń na temat
firmy naprawiających baterie, cennika i jakości naprawionych bateri. Tak samo zamienników które zastosowaliśmy u siebie w notebooku. W temacie proszę podać dane według przykładu:

Przykład: Inspiron 9300 e-TANIX cena 164 zł pojemność 5200mAh stan nowa czas gwarancji i miejsce zakupu.
Przykład Inspiron 9100 MOVANO cena 299 pojemość 7200mAh stan naprawa gwarancja 3 miesiące miejsce naprawy.

Ciekawa jestem jakie doświadczenia mają użytkownicy notebooków w tym temacie.
Osobiście spotkałam się z propozycjami naprawy i gwarancją naweto do 12 miesięcy.


Dopóki użytkownik ma świadomość ryzyka używania zamienników to dylemat znika. Gwarancja baterii nie obejmie naprawy uszkodzonego sprzętu. Bo w razie usterki jedni powiedzą , że bateria była używana niezgodnie z przeznaczeniem lub narażona na ekstremalne czynniki zewnętrzne a drudzy , że nie używałeś oryginalnych podzespołów. Ja dodam, że warto też popatrzeć za używanymi, oryginalnymi bateriami. Oczywiście trzema się liczyć z "uczciwościa" sprzedawcy..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
He
Heniogienio
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2015, 18:45

Re: Bateria do notebooka - jaki zamiennik.

Postautor: Heniogienio » 14 cze 2017, 17:35

Zamierzam kupić baterię do komputera Dell XPS M1530. Cena oryginału trochę mnie odstraszyła i skłaniam się do zakupu takiego zamiennika http://baterie-do-laptopow.ranking-opinie.pl/produkt-whitenergy-bateria-dell-xps-m1530-11-1v-4400mah.html. Czy ktoś z Was używa baterii marki Whiteenergy? Jak się sprawdza?


Henio Gienio

Wróć do „Forum - Baterie do Laptopów Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]