moj 5010 sam mi sie wylacza

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
gi
gigiarkadius
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2011, 15:09

moj 5010 sam mi sie wylacza

Postautor: gigiarkadius » 31 sty 2011, 15:39

Czesc. Kupilem pol roku temu dell-a m5010 i chodzil super przez pierwsze 3-4 miesiace. Niestety od jakiegos czasu samoczynnie mi sie wylacza. Dzwonilem do serwisu i poproszono mnie abym zrobil test hardware-u(f-12 po wlaczeniu komputera),co tez uczynilem. Test nie wykazalal zadnych bledow wiec pan z obslugi poinwormowal mnie, ze to wina software-u a w zwiazku z tym firma dell za to nie odpowiada. Moze ktos z was potrawi mi pomoc.
Dla mnie dziwne jest, ze laptop sie wylacza tylko kiedy ogladam filmy lub programy on-line(nie wiem czy to moze miec jakies znaczenie).

P.S. Prosze Was o odpowiedzi w nieskomplikowanym jezyku gdyz nie znam sie dobrze na komputerach.

POZDRAWIAM I DZIEKI


da
davidw
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:57

Re: moj 5010 sam mi sie wylacza

Postautor: davidw » 01 lut 2011, 09:40

Spróbuj zrobić defragmentację dysku C. Najpierw jednak usuń plik wymiany. Dokładne czynności zależą od wersji systemu Windows. Najlepszy defragmentator możesz ściągnąć z www.diskeeper.com. Wersja testowa działa 30 dni, ale najważniejsze, że ten 1 raz zrobi ci porządek na dysku. To, że się wyłącza tzn. że się resetuje czy przechodzi w stan 0 ?


Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: moj 5010 sam mi sie wylacza

Postautor: OryginalneBaterie » 03 lut 2011, 22:29

Może ma to związek ze zbytnim nagrzewaniem się lapka? Ale jeżeli robiłeś test i nie wykryło błędu,to raczej odpada. Zrobiłbym format i sprawdził czy problem dalej się powtarza.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com
du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: moj 5010 sam mi sie wylacza

Postautor: duszek » 05 lut 2011, 19:52

Mam podobnie z niektórymi grami (Scarface, Battlefield 2142), ale inne gry, nawet bardziej wymagające takie jak The Sims 3 na maksymalnych ustawieniach czy FlatOut 2 Ultimate Carnage chodzą bez problemu przez kilka godzin. To też może być wina sterowników? Jak reinstalacja sterowników nie pomoże, to oddaj go do serwisu, wymyśl sobie jeszcze parę pochodnych rzeczy, wezmą, i zrobią co do nich należy. W najgorszym wypadku zrobią Ci formata, ale jak przeniesiesz dane na inną partycję i poprosisz to nie usuną Twoich plików.
EDIT: Dziś dwa razy mi się wyłączył po 15 minutach grania w Battlefield Play4Free w trybie okienkowym. Wczoraj i przedwczoraj grałem w tym samym miejscu w trybie pełnoekranowym i przez 2 godziny się nie wyłączył. Po wyłączeniu radiatory są nagrzane bardzo, a po włączeniu wiatrak pracuje jak szalony. Już nie wiem czy to wina sterowników od grafiki, czy przegrzania. Idę reinstalnąć sterowniki.
EDIT: Po reinstalacji sterowników (najnowsze ATI wydało 26 stycznia 2011 r.) Półtorej godziny grania w Battlefield Play4Free i nawet bardzo się nie zagrzał radiator. Na pewno mniej jak wcześniej.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]