Pociemniał ekran (po upadku) - czy to możliwe?

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
bo
bodiniusz
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2010, 14:57

Pociemniał ekran (po upadku) - czy to możliwe?

Postautor: bodiniusz » 30 gru 2010, 15:02

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

mam taki problem (w Studio 1340 - ekran na ledach): laptop mi spadł - dokładniej zsunął się ze stołu, ale złapałem go za ekran.
I teraz wyświetlacz jest ciemny.

Nie brakuje pikseli, wszystkie kolory wyświetla, nie ma żadnych konkretnych ciemnych plam. Jest po prostu przyciemniony. I nie daje się już bardziej rozjaśnić (daje się ściemnić, ale nie daje się rozjaśnić bardziej niż dość ciemnawy poziom).

Co to może być i czy to daje się naprawiać? Gdzie we Wrocku można by spróbować naprawić?

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!
Dodam, że wcześniej świecił pięknie, bardzo jasno...


KD
KDX
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:48

Re: Pociemniał ekran (po upadku) - czy to możliwe?

Postautor: KDX » 02 sty 2011, 22:40

Witam,

widziałem kiedyś podobny efekt w DELL VOSTRO (stacjonarny komputer z zeszłego roku, all-in-one - komputer w jednej obudowie z monitorem). W tamtym przypadku w spadającym komputerze zerwaniu/przecięciu uległy kabelki od podświetlenia matrycy - była konieczność rozebrania komputera i lutowania :(

Co do wskazania serwisu z braku znajomości Wrocławia nie pomogę, ale z tego co wiem to taka naprawa to (dla jako-tako doświadczonego serwisanta) nie jest wielkim problemem i dlatego nie wiem czy szukać autoryzowanego serwisu.

Pozdrawiam i powodzenia,
K.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Pociemniał ekran (po upadku) - czy to możliwe?

Postautor: DELLMania » 06 sty 2011, 09:22

Wygląda jak by świetlówka uległa zniszczeniu. Serwis we Wrocławiu gdzieś na forum już się ogłaszał. Poszukaj w opcji szukaj.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: Pociemniał ekran (po upadku) - czy to możliwe?

Postautor: OryginalneBaterie » 10 sty 2011, 14:02

Może byc dokładnie tak jak mówisz,świetlówka uległa uszkodzeniu i dlatego matryca jest całkowicie czarna. Jedynid serwis może Ci pomóc w tym [przypadku.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com

Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]