Przyciemnianie matrycy (opcja Windows) oraz QuickSet

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
po
popielasty
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2010, 08:48

Przyciemnianie matrycy (opcja Windows) oraz QuickSet

Postautor: popielasty » 04 gru 2010, 18:08

Witam,

mam problem z dwiema kwestiami, pacjent to DELL STUDIO 1535, obecnie Windows 7 64bit, pierwotnie była Vista 32bity.

1. Problem polega na braku opcji, którą umożliwia system Windows 7 - chodzi o automatyczne "przyciemnienie" (nie wygaszanie) matrycy w przypadku braku aktywności (np po minucie bezczynności komputera, obraz przygasa do najciemniejszego momentu, ale nie gaśnie). Opcję tą ustawia się w opcjach zasilania, jednak w moim komputerze nie ma w ogóle tej opcji. Troszkę "googlowałem" w tym kierunku, na jakimś zagranicznym forum znalazłem sugestię, że to BIOS steruje tą opcją i zalecaną solucją jest zaktualizowanie BIOSa do najnowszej wersji, problem w tym że firma Dell ostatnią aktualizację BIOSa dla mojego komputera wypuściła kilka miesięcy po wejściu modelu na rynek, tak więc żadnego wsparcia już nie prowadzą, zapomnieli kompletnie o użytkowniku poczciwego STUDIO 1535. Czy mogę w tym wypadku coś poradzić na ten problem? Czy mam napisać może oficjalnego maila do Della? Chociaż już podejrzewam, jaką odpowiedz by mi zafundowali, pewnie coś w stylu że mój komputer nie jest w ogóle kompatybilny z systemem Windows 7 i nie mogą nic zrobić. Niestety, ale do Visty nie wrócę, a chciałbym w pełni wykorzystać potencjał mojego komputera. Proszę o sugestie i pomoc.

2. Druga sprawa, o której chciałbym powiedzieć, to problem z jak ja to mówię "syndromem wciśniętego klawisza WIN". Podejrzewam, że winny jest Dell QuickSet, albo panel dotykowy. Przedstawię problem na konkretnym przykładzie.
Bardzo często korzystam ze skrótów z przyciskiem WIN np: WIN + R (co daje nam "Run" / "Uruchom"), następnie wpisuję jakąś frazę. Załóżmy że chce wpisać "l". System zachowuje się jakbym ciągle trzymał przycisk WIN i automatycznie wylogowywuje mnie, mimo że już go dawno puściłem. Czasami klikam tylko myszką, przyciemnię lub rozjaśnię ekran, albo zrobię głośniej poprzez panel dotykowy i pisząc maila wcisnę x lub l i od razu przenosi mnie do skrótów WIN + klawisz, mimo że w ogóle się do klawisza WIN nie zbliżałem. Z problemem tym borykałem się zarówno na Viście 32bit i QuickSet dedykowanym do konkretnie mojego modelu, jak i na Win 7 z różnymi quicksetami (np z modeli 1555). Może ktoś się już z tym problemem spotkał i ma rozwiązanie?


Serdecznie pozdrawiam, czekam na Wasze sugestie.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Przyciemnianie matrycy (opcja Windows) oraz QuickSet

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 12:11

odp 2. Jak trzy razy szybko wciśniesz klawisz WIN, to zablokuje się na stałe. Wciśnij szybko 3 x klawisz WIN i system zapyta czy opcje zablokowanych (czy jakoś tak) przycisków ma być uruchomione.
odp 1. Masz zainstalowane Dell Control Point ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
po
popielasty
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2010, 08:48

Re: Przyciemnianie matrycy (opcja Windows) oraz QuickSet

Postautor: popielasty » 06 gru 2010, 12:55

Odnośnie 1: na stronie Della napisane jest "Dell Control Point is new for Latitude E-Family. Other Dell laptops use Quickset to control power management and the ambient light sensor." Nie próbowałem instalować, no ale skoro piszesz że można to później sprawdzę.

Odnośnie 2: klikam Win i nic nie wyskakuje, w panelu sterowania też nie mogę nic znaleźć na ten temat (na temat blokowanie na stałe klawisza...).


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Przyciemnianie matrycy (opcja Windows) oraz QuickSet

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 14:18

sorry 5 x trzeba kliknąć np shift. Klawisze trwałe się to nazywa i można skonfigurować w panelu zarządzania.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
po
popielasty
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2010, 08:48

Re: Przyciemnianie matrycy (opcja Windows) oraz QuickSet

Postautor: popielasty » 07 gru 2010, 16:00

Mam to odznaczone - tzn żeby nie działało. Już kiedyś chyba pytałem o to na tym forum, ale też nikt nie wiedział.

A co z tym przyciemnianiem? Macie jakiś pomysł? W ogóle ktoś zna maila do Dell'a, gdzie można napisać do nich ze swoim problemem?


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]