"Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Problemy związane z: Laptop Dell XPS Studio
ci
ciazza
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2010, 23:24

"Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Postautor: ciazza » 09 sie 2010, 23:35

Jak w temacie. Mam taki problem, że od pewnego czasu obraz zaczyna mi dosłownie skakać jak piłeczka i jednocześnie daje się wyraźnie zauważyć mrugające piksele. Co może być tego przyczyną? Chcę dodać, ze laptop był już na gwarancji z taką samą wadą i zostało w nim wymienione chłodzenie... Co teraz może być przyczyną? Wentylator działa, a laptop jest faktycznie gorący, szczególnie w miejscu, gdzie znajduje się karta graficzna.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: "Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Postautor: DELLMania » 12 sie 2010, 18:27

Może to samo ? często jest tak, że po wizycie serwisu sprzęt działa przez chwilę a potem znów to samo. Często jest tak że serwis nie wkłada fabrycznie nowych podzespołów tylko z odzysku np z innych uszkodzonych laptopów.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ci
ciazza
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2010, 23:24

Re: "Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Postautor: ciazza » 15 sie 2010, 11:08

Najgorsze jest to, że skończyła mi się już gwarancja. Dzwoniłem do serwisu i dowiedziałem się, że powinienem wysłać maila do "szefów" ale jak do tej pory nic mi nie odpisali. Jak widać i w Dell'u klient "pogwarancyjny" już jest traktowany jak intruz :/ Chyba bez serwisu się nie obędzie. Jakieś sugestie który dobry? Aha i tak na marginesie, czy w tym modelu można zmienić kartę graficzną?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: "Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Postautor: DELLMania » 16 sie 2010, 13:21

Porozmawiaj z działem handlowym. Może coś się z nimi uda dogadać. Serwis raczej nie pomoże przy wykupieniu przedłużenia gwarancji. Grafikę można zmienić.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ci
ciazza
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2010, 23:24

Re: "Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Postautor: ciazza » 04 gru 2010, 00:20

Z tego wszystkiego zapomniałem napisać. Zgłosiłem naprawę i okazało się, że obejmuje mnie ... dniowa rękojmia. Przysłali do mnie kuriera, zabrał laptopa i po tygodniu mi go przywieźli z powrotem. Za naprawę nic nie zapłaciłem :) Okazało się, że matryca i płyta głowna była do wymiany. Na szczęście Dell pokazał klasę :D Do tej pory wszystko ładnie śmiga :D +1 ode mnie dla firmy :>


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: "Skaczące piksele" i przegrzewanie się 1640

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 11:24

Super. Życzymy każdemu tak sprawnej naprawy/wymiany. W wolnej chwili możesz to opisać w dziale "serwis":
forum-serwis-dell/


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell XPS Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]