Dell D830, stacja dokująca i mysz bez przewijania

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
pi
piotrasz
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:36

Dell D830, stacja dokująca i mysz bez przewijania

Postautor: piotrasz » 09 lis 2010, 21:51

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni.
Niedawno stałem się użytkownikiem laptopa Jak w tytule. Zainstalowałem wszystkie możliwe (najnowsze) sterowniki i aktualizacje Win XP, w tym również sterownik do touchpada. Scroll na touchpadzie działał jak należy do momentu postawienia D830 na stacji dokującej, do której podpięta jest myszka obok klawiatury (okrągłe gniazdka). Jakie było moje zdziwienie, gdy touchpad przestał się scrollować i niestety w myszce kółko również nie działa. Poza tym myszka działa "normalnie" i touchpad również. Po zdjęciu ze stacji i restarcie systemu wszystko wraca do normy i ikona sterownika znowu pojawia się w prawym dolnym rogu (przy aktywnych ikonach). Nie próbowałem z myszką podpiętą pod USB (nie mam w tej chwili takowej), ale podejrzewam, że byłoby to samo.
Niby drobny problem, ale trochę denerwujący, jak przyzwyczai się do przewijania kółkiem.
Wiem, że na pewno ktoś z Was spotkał się wcześniej z tym problemem, więc być może istnieje jakieś proste rozwiązanie.
Pozdrawiam. :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell D830, stacja dokująca i mysz bez przewijania

Postautor: DELLMania » 10 lis 2010, 15:21

Pogrzeb w ustawieniach touchpada, prawdopodobnie masz ustawione żeby się wyłączał podczas podłączania myszki. Być może ma to wpływ na scrolla.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
pi
piotrasz
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:36

Re: Dell D830, stacja dokująca i mysz bez przewijania

Postautor: piotrasz » 10 lis 2010, 18:54

Grzebałem na wszystkie możliwe sposoby i touchpad ma w ustawieniach wyłączanie się podczas podłączania myszki usb. Pomimo tego że jest to odznaczone, nie ma to żadnego wpływu. Wiem, że problem jest gdzieś w sterowniku, ale co to ma wspólnego ze stacją dokującą?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]