obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
ma
martinez78
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2010, 10:55

obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: martinez78 » 04 maja 2010, 10:58

Witam wszystkich.. Otóż kupiłem ostatnio della jak w tytule i przy rozpakowaniu go jedna rzecz od razu rzuciła mi się w oczy, a mianowicie podczas podnoszenia pokrywy, pod naciskiem palca odkształca mi się ten plastik (obok kamerki), odkształcenie jednak nie jest duże ale za każdym razem muszę go przycisnąć po otwarciu klapy żeby wrócił na swoje miejsce co objawia się też małym trzaskiem.. plastik jest stabilny tylko wtedy gdy otwieram lapka od strony kamerki.. Pytanie, czy może mieć to wpływ na matrycę i czy jest sens to reklamować, czy po czasie obudówka matrycy sama nie odpadnie?? laptop jest u mnie z 4 dni. Szczerze mówiąc mam wątpliwości czy reklamować czy nie (czytając wpisy na temat serwisu), poza tym nie uśmiecha mi się go od razu pozbywać na serwis, tym bardziej że wszystko śmiga pięknie a cóż może jedno naprawią a drugie... Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi..
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 09:57 przez martinez78, łącznie zmieniany 1 raz.


Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: obudowa matrycy dell studio 1745 ???

Postautor: Bols » 04 maja 2010, 21:11

Możliwe że jakiś wewnętrzny element mocujący może być uszkodzony (złamany czy coś w tym stylu). Myśle że reklamacja to uwzględni aczkolwiek rozumiem twoją niechęć do oddawania laptopa do serwisu i myślę że nie problem w tym że coś mogą uszkodzić (to wogóle wykluczam bo nie wierze że zatrudniają tam osoby niekompetentne) ale no sam fakt tego że pozbywamy się laptopa na jakiś tam czas szczególnie kiedy jest nam na codzien potrzebny.

Jestem świeży w temacie firmy Dell ale wiem że istnieje pewna gwarancja która polega na tym że serwisant przyjeżdża do domu wymienia po sprawie ale tylko obiło mi się o uszy więc nie podam ci więcej szczegółów


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: obudowa matrycy dell studio 1745 ???

Postautor: DELLMania » 05 maja 2010, 12:59

martinez78 pisze:Witam wszystkich.. Otóż kupiłem ostatnio della jak w tytule i przy rozpakowaniu go jedna rzecz od razu rzuciła mi się w oczy, a mianowicie podczas podnoszenia pokrywy, pod naciskiem palca odkształca mi się ten plastik (obok kamerki), odkształcenie jednak nie jest duże ale za każdym razem muszę go przycisnąć po otwarciu klapy żeby wrócił na swoje miejsce co objawia się też małym trzaskiem.. plastik jest stabilny tylko wtedy gdy otwieram lapka od strony kamerki.. Pytanie, czy może mieć to wpływ na matrycę i czy jest sens to reklamować, czy po czasie obudówka matrycy sama nie odpadnie?? laptop jest u mnie z 4 dni. Szczerze mówiąc mam wątpliwości czy reklamować czy nie (czytając wpisy na temat serwisu), poza tym nie uśmiecha mi się go od razu pozbywać na serwis, tym bardziej że wszystko śmiga pięknie a cóż może jedno naprawią a drugie... Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi..



Sprzęt możesz w ciągu 10 dni zwrócić z uwagi na np błędy fabryczne. Po tym terminie niestety możesz skorzystać tylko z serwisu. Niestety obudowa nie podlega usłudze serwisowej:

Części nie mające zasadniczego znaczenia dla funkcjonowania Produktu, takie jak m.in. drzwiczki, zawiasy, elementy ozdobne, obudowa nie są objęte Usługami Serwisowymi.

Ale próbować zawsze warto. Powodzenia !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: obudowa matrycy dell studio 1745 ???

Postautor: DELLMania » 05 maja 2010, 13:01

Bols pisze:
Jestem świeży w temacie firmy Dell ale wiem że istnieje pewna gwarancja która polega na tym że serwisant przyjeżdża do domu wymienia po sprawie ale tylko obiło mi się o uszy więc nie podam ci więcej szczegółów


To jest gwarancja NBD - Next Business Day - usługa serwisu w następnym dniu roboczym. To oznacza że dzisiaj dzwonisz a jutro przyjeżdża do Ciebie serwis i naprawia uszkodzony sprzęt.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ma
martinez78
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2010, 10:55

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: martinez78 » 07 maja 2010, 10:11

Więc sprawa wygląda tak.. Zadzwoniłem do samego della, powiedzieli mi czy można to dostrzec na zdjęciu bo jak nie to lipa, musiałbym z niepewnością objęcia gwarancją wysłać sprzęt na słowację bo tam mają serwis ... (o zgrozo) z tego co wiem to w Polsce też mają, no ale cóż... sprzęt kupiłem w euro, zadzwoniłem i zaczęły się przekierowania na tego pana a to tamtego, urlopy i tym podobne. W końcu zostałem poinformowany żeby przynieść sprzęt do najbliższego sklepu i oddać na gwarancję, na zapytanie ile czasu może go nie być usłyszałem, że nie mają pojęcia bo go tylko przyjmują i przekazują do autoryzowanego serwisu della... Myślałem żeby skorzystać z 10 dni i oddać lapka o czym dowiedziałem się zresztą na forum, ale olewam to, cały sklep i serwis.. Przyjrzałem się bliżej ramce i wychodzi na to, że lata ona bo nie ma w niej żadnych śrubek, jest osadzona tylko na zatrzaskach... chyba, że czegoś nie dostrzegłem... Ogólnie lapek fajny i super wszystko śmiga, pewnie koszty w razie problemów pomimo gwarancji będę musiał ponosić sam a nie liczyć na serwis (czas) chyba że padnie mi całkowicie (odpukać).. Pozdrawiam i thx wszystkim za przydatne informacje


wu
wujek
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:34

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: wujek » 01 wrz 2010, 22:06

czesc,
martizez78, mam ten sam problem z odkształcaniem obudowy w dell'u 1749 podczas otwierania, faktycznie słychać trzask, gdy plastik odgina się, a następnie "wraca" na swoje miejsce. Widać fabryczna niedoróbka. Aby tego uniknąć, otwieram go na dwa razy, tzn. najpierw lekko unoszę pokrywę, a dopiero później odchylam ją do właściwego położenia. Generalnie nie jestem zadowolony z jakości obudowy, tymbardziej, że mam jeszcze problem z przyciskiem touchpad'a, otóż jeden z nich leży nierówno, jest jakby "zapadnięty". Przymknąłem na to oko podczas zakupu, ale teraz coraz bardziej mnie to denerwuje. Niestety mam obawy (może niesłuszne), aby teraz (prawie nieużywany) sprzęt oddać do serwisu. Nie jestem pewien czy to norma, ale mocowanie baterii (która jak wiemy stanowi w tym przypadku "podstawkę" laptopa) wykazuje luzy, poza tym dość łatwo ją wypiąć.
Poza obudową, na razie wszystko jest OK.
Podsumowując, po DELL'u naprawdę spodziewałem się znacznie więcej, ale do perfekcji mu daleko...Myliłem się myśląc, że nie będę żałował, gdy dopłacę (czyt. przepłacę) kilka stówek i wybiorę DELL'a zamiast tańszej alternatywy.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: DELLMania » 01 wrz 2010, 23:37

Nie chcę nic mówić ale Mercedesy też się psują. Zatem to kwestia przypadku. Czasami się trafi gorzej wykonany - ot składają je również ludzie i każdy z nich ma czasami gorszy dzień - niestety.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
wu
wujek
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:34

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: wujek » 16 wrz 2010, 22:44

DELLMania pisze:Nie chcę nic mówić ale Mercedesy też się psują. Zatem to kwestia przypadku. Czasami się trafi gorzej wykonany - ot składają je również ludzie i każdy z nich ma czasami gorszy dzień - niestety.


Hm, porównanie Della do Mercedesa jest mocno nietrafione, ale nieważne..
Przede wszystkim, wydaje mi się, że forum powinno być bezstronne i służyć wymianie doświadczeń i opinii o danym sprzęcie, a nie prezentowaniu swojego uwielbienia pewnej, jak się okazuje średniej jakości, marki Dell. Zresztą moja opinia o jakości sprzętu nie jest odosobniona, świadczą o tym wpisy na forum i nie tylko, w sieci można znaleźć opinie wskazujące na różne niedociągnięcia Della.
Nie przyjmuję do wiadomości, że jakiś za przeproszeniem Chińczyk miał gorszy dzień i źle złożył komputer, za który płaci się grubą kasę. A gdzie pojęcie kontroli jakości? Jak przeglądam wpisy na forum to śmiech mnie ogarnia, gdy czytam, że trzeba coś naoliwić, przykręcić, rozkręcić, dopasować, nie mówiąc o czytaniu manuali serwisowych! Po godzinach to mogę bawić się w rozkręcanie swojego 26 letniego trabanta w garażu, a nie nowego komputera, który ma służyć do pracy!


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: DELLMania » 16 wrz 2010, 23:47

Nie uważam żebyśmy byli stronniczy. Na forum staramy się pomagać. A co kto sądzi o marce Dell. Cóż. Jak widać każdy producent ma wady. Ma je również Dell. Za to mają gwarancję NBD której nikt nie oferuje.
Tak jak Ty uważam, że skoro płaci się dużo kasy za sprzęt to można od tego sprzętu co nieco wymagać. Przykro czytać o słabo złożonych Dellach ale cóż. Taki to jest sprzęt i nic na to nie poradzimy. Skoro już ma swoje wady to staramy się pomagać ludziom takim jak Ty. Nie jesteśmy powiązani z Dellem a jedynie serwisem komputerowym który stara się wspierać użytkowników laptopów etc. Akurat trafiło na Della. Jak poczytasz forum to zauważysz że nie wychwalamy tej marki ślepo a jedynie staramy się pomóc potrzebującym i to bezinteresownie. Nikt za to nie płaci zatem.... pozdrawiam i życzę bezawaryjnej pracy.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
li
lieft
Posty: 42
Rejestracja: 25 wrz 2010, 05:50

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: lieft » 01 paź 2010, 20:18

i Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo wiarygodna i mam do was tym samym zaufanie.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: obudowa matrycy dell studio 1749 ???

Postautor: DELLMania » 04 paź 2010, 15:36

lieft pisze:i Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo wiarygodna i mam do was tym samym zaufanie.


Dzięki :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]