Dell XPS 1530 brak życia

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 05 sie 2010, 13:50

Witam!
Od dwóch lat używałem laptopa (chodził dosyć dużo i przez długi okres czasu) nie miałem z nim praktycznie żadnych problemów, no oprócz ostatnich 3 miesięcy, kiedy mi się strasznie grzał (w trakcie gry potrafił nawet sam się przez to wyłączyć, natomiast w trakcie normalnego używania owszem był gorący, ale bez przesady), ale przechodząc do sedna sprawy tydzień temu wyjechałem na wakacje i zostawiłem laptopa w domu (oczywiście został wyłączony ale nie wypiąłem go z sieci non stop był pod zasilaniem) po powrocie chciałem go włączyć a tu nic nie chodzi, tzn. po naciśnięciu przycisku startu laptop rusza słychać uruchomienie napęd cd startuje i po kilku sekundach nie dzieje się nic kontrolka napięcia się świeci klawisze dotykowe chodzą, ale zero odzewu, coś jak by był w stanie uśpienia, zawiozłem go do "specjalisty" to powiedział, że przez burze dostał strzała i padł, ale rozmawiałem ze znajomymi i żadnej burzy nie było. Poczytałem tez trochę na necie i z tego co się dowiedziałem, to jest podejrzenie na jakieś zimne luty czy coś w tym stylu niby pisali, że po ogrzaniu laptop znowu startuje, ale nie będę za każdym razem przez odpaleniem laptopa ogrzewał go suszarką. Jak myślicie co się mogło stać?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 05 sie 2010, 20:48

Witaj,
wiele rzeczy mogło się wydarzyć. Czy jak włączysz laptopa to widać że dysk ładuje windowsa ?
Jeśli tak to mógł trafić szlag inwerter - czyli moduł odpowiedzialny za połączenie matrycy z płytą główną.
W zasadzie nie musiało być burzy. Wystarczyło przepięcie w sieci i już szlag trafił laptopa.
Daj znać czy dysk pracuje i wgrywa windowsa. Włącza się chociaż BIOS ? Czy nic kompletnie ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 07 sie 2010, 13:31

dysk sprawdziłem i po podpięciu pod USB do drugiego kompa to chodzi. A tak to nie mam go gdzie sprawdzić. Po uruchomieniu laptopa nie ładuje się nic zapala się tylko lampka że jest włączony i nie startuje oprócz napędu, dyski słychać że ruszają a potem po 5 sekundach zupełnie nic. Sieć mam wifi.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 09 sie 2010, 11:21

Nie wróżę zatem nic dobrego - płyta główna może, może matryca lub pamięć. Opcji jest wiele. Bez wizyty w serwisie nic nie poradzimy.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 09 sie 2010, 15:57

dobra nic w takim układzie muszę się wybrać do serwisu a najlepsze jest to że tydzień temu skończyła mi się na niego gwarancja to dopiero pech...

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 09 sie 2010, 15:59

Sprzęt zawsze psuje się po gwarancji... zanim jednak zaniesiesz go na serwis dowiedz się czy nie da się do niego dokupić gwarancji. Czasami można dokupić dodatkowy rok itd. Tylko nie mów że już zepsuty :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 29 sie 2010, 16:14

Witam! Po dość długim okresie ale muszę się z Wami podzielić tą jakże dla mnie szczęśliwą nowiną. Otóż od napisania tamtego postu mój dell leżał praktycznie przez dwa tygodnie nie używany do momentu kiedy zabrałem go do Krakowa do miejsca gdzie serwisują delle po gwarancji w celu dokładnego zdiagnozowania problemu co się stało i ile by wyniosła naprawa. Kiedy pokazałem laptopa i wytłumaczeniu jaki jest z nim problem gościu wcisnął przycisk startu (ten sam którym się normalnie uruchamia laptopa) i ni stąd ni zowąd laptop startuje jakby nigdy nic. Ja próbowałem uruchomić go wcześniej ze 20-30 razy i nic a tu nagle nie wiem cudowne zmartwychwstanie. Koleś mi kazał go trochę po testować i mówił że w razie czego system chłodzenia może być do wymiany. Na razie go testuje wszystko chodzi bez większych zarzutów owszem trzyma dosyć wysoką temperature ale to jest główny mankament tych laptopów jak będę miał kilka złotych na zbyciu to owszem zainwestuje to w układ chłodzenia. Tym czasem dziękuję za udzieloną pomoc i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 29 sie 2010, 20:50

To mogą być też tzw "zimne luty". Podczas podróży wyczęsło cała elektronikę i działa ale ni z tąd ni zowąd może nagle przestać działać. Jeśli tak się stanie to zamiast serwisu przyda się dobry elektronik który sprawdzi wszystkie luty i podlutuje te luźne. Ale.. oby działał jak najdłużej !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 31 sie 2010, 18:21

no i stało się to co napisałeś... dzisiaj chciałem wkręcić dysk na jego miejsce i wyłączyłem komputer dosłownie na dwie minutki bo nie chciałem tego robić jak był włączony (wiadomo ostrożności nigdy za wiele) po zakręceniu ostatniej śrubki chce go odpalić a tu znowu to samo no myślałem że mnie szlak trafi... próbowałem go ogrzać suszarką tak jak powiedział znajomy ale dalej to samo zaczyna startować i po 3 sekundach nic... ponownie też wykręciłem dysk bo myślałem że to może coś właśnie z nim jest nie tak ale po wykręceniu bez zmian. Czyli trzeba ratować się jakimś dobrym elektronikiem tylko gdzie ja takiego znajdę? Najlepiej w okolicach Krakowa...


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 01 wrz 2010, 23:28

Nie znam. W poznaniu a i owszem. Ale Kraków... może ktoś z klubowiczów. Powodzenia !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 23 wrz 2010, 15:47

Witam ponownie po kolejnej długiej przerwie.
Problem został rozwiązany po zawiezieniu go do Krakowa do serwisu della i przetrzymaniu przez nich laptopa trzy tygodnie na diagnostyce i naprawie okazało się że był problem z układem zasilania na razie nie znam szczegółów będę coś bliżej wiedział w poniedziałek jak go odbiorę wtedy napisze Wam trochę bliżej na ten temat. W każdym bądź razie koszt naprawy wyniósł mnie ponad 700 zł zobaczymy jaki będzie jej efekt i jak będzie hulał. Piszę jak by ktoś miał podobny problem żeby wiedział na co się ma przygotować.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 23 wrz 2010, 16:24

Niestety serwis pogwarancyjny w serwisie fabrycznym Della jest drogi. Jedyny plus jest taki że dają gwarancję na wykonaną usługę. Działającą gwarancję. Można zawsze próbować z serwisami nieautoryzowanymi, będzie taniej ale.. czy bezpieczniej ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 29 wrz 2010, 11:35

Laptop odebrany koszt naprawy tak jak pisałem wcześniej 760 zł wymianie uległa jednak karta grafiki która wysiadła. Gwarancja na wykonaną pracę wynosi 3 miesiące. Wczoraj już go testowałem wszystko w porządku chociaż dalej łapie temperatury może nie takie jak wcześniej ale jest dosyć ciepły. Myślę teraz nad zakupem jakiejś podkładki chłodzącej pod laptopa żeby nie powtórzyła się wcześniejsza historia. Myślicie że jest sens zakupu takiej podkładki? Może znacie jakieś dobre firmy produkująca najbardziej zbliżone do tych pod della? Bo z tego co widzę to praktycznie wszystkie są "uniwersalne" a kupować podkładkę która nie będzie spełniać swojego zadania mija się z celem... Osobiście myślałem nad http://www.logitech.com/en-gb/notebook- ... vices/6394 cena dosyć wysoka ale dodatkowo ma wbudowane głośniki i jakość wykonania jest na pewno bardzo dobra ewentualnie coś takiego http://aab.com.pl/cooling-nc27-czarna-p ... s_id=34630. Czytałem trochę ogólnie o tych wszystkich podkładkach na necie. Ale wolałbym poradzić się tutaj.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: DELLMania » 29 wrz 2010, 11:58

Ja używam stacji dokującej. Przestrzeń pod laptopem jest większa i nie nagrzewa się tak bardzo. Ale i tak Precision grzeje się niemiłosiernie. W zimie to i nawet miło bo ręce grzeje :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
jo
johnnie_walker
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:26

Re: Dell XPS 1530 brak życia

Postautor: johnnie_walker » 29 wrz 2010, 12:25

nie stacja dokująca zdecydowanie odpada dosyć często mam lapka na kolanach ewentualnie używam go w łóżku znalazłem interesującą pozycję podstawy z firmy targus http://www.pcperfect.pl/Podstawka_chlod ... -1027.html przystępna cena wykonanie też dobre, rozmieszczenie wiatraków również w górnej części czyli tam gdzie jest wentylator od karty graficznej. Pytanie tylko jak będzie z wydajnością ale to postaram się poszukać na innych forach. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i pozdrawiam.


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]