Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
sy
sylwiaaa7
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2010, 21:08

Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Postautor: sylwiaaa7 » 14 wrz 2010, 21:13

Witajcie. Mój problem polega na tym, że strasznie miga mi ekran, wszystko jest jakby niewyraźne. Wydaje mi się, że chodzi o częstotliwość odświeżania. Próbowałam ją zmienić, ale nic z tego. Obecnie ta częstotliwość wynosi u mnie 60Hz i nie można dać ani więcej ani mniej. Jeśli ktoś mógłby napisać mi co mam zrobić, to byłabym bardzo wdzięczna. ; )
Dodam, że jestem tutaj nowa i nie znam się jakoś specjalnie dobrze na komputerach, więc prosiłabym o jasne odpowiedzi :D
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Postautor: DELLMania » 14 wrz 2010, 21:28

Jeśli jest to ekran Twojego laptopa a nie podłączonego do niego monitora (dodatkowego) to 60Hz jest OK. Wg mnie jest jakiś problem z kartą graficzną lub samą matrycą (może to być inwerter). Proponuję serwis który zbada Twojego laptopa.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
sy
sylwiaaa7
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2010, 21:08

Re: Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Postautor: sylwiaaa7 » 15 wrz 2010, 20:06

Ok, dzięki za pomoc :D Myślałam, że uda się coś zrobić w domu, ale jednak pozostaje tylko serwis. Jeszcze raz dzięki!


Se
Seroslav
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2010, 00:06

Re: Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Postautor: Seroslav » 21 wrz 2010, 00:11

Mam Latitude d600 i od tego 60 Hz bolą mnie oczy po paru godzinach użytkowania. Czy da się cokolwiek zrobić, a jeśli tak to co, by zwiększyć tę częstotliwość chociażby do 70 Hz? Czy może te 60 Hz to maksimum możliwości? Gdy pracuję na komputerach o 75 Hz to nie mam takich dolegliwości nigdy. Dodam, że laptopik standardowo ma kartę graficzną Mobility Radeon 9000.

Po zmniejszeniu rozdzielczości do 800x600 dalej nie można zwiększyć odświeżania. Już nawet byłbym gotów wymienić kartę graficzną, na jakąś inną kompatybilną, by mieć tylko możliwość zwiększyć odświeżanie. Wie ktoś jaka karta graficzna pasowałaby do konfiguracji i pozwalałaby na pracę z większym odświeżaniem, czy tutaj ograniczeniem są możliwości ekranu a nie karty graficznej?


Se
Seroslav
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2010, 00:06

Re: Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Postautor: Seroslav » 21 wrz 2010, 01:12

Dodam, że we właściwościach ekranu mam na liście dwa monitory. Pierwszy jest ustawiony jako domyślny, nie potrafię zmienić tego zaznaczenia i pozwala na maksymalnie 60 Hz i dwie rozdzielczości 800x600 i 1024x768.

Drugi nie jest domyślny i w liście trybów pozwala na całą gamę różnych rozdzielczości i częstotliwości odświeżania, ale po ustawieniu go nie widać zmian, a po zamknięciu właściwości i ponownym otwarciu, znowu ten pierwszy domyślny jest włączony. Czy jest możliwe ustawić ten drugi jako domyślny? Pole zaznaczenia domyślności jest niestety wyszarzałe i nie da się go wybrać, nie wiem co zrobić by było dostępne do wyboru.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Częstotliwość odświeżania dell latitude d820.

Postautor: DELLMania » 23 wrz 2010, 16:26

Pierwszy monitor to prawdopodobnie matryca laptopa a drugi to monitor który można podłączyć do portu VGA. Zatem jeśli do portu nie masz nic podłączone to nie wybierzesz monitora żeby był domyślnie uruchamiany. Co do matrycy to niestety są lepsze i gorsze - jeśli masz w ustawieniach dwie możliwości odświeżania to są dwie opcje Albo matryca nie pozwala na więcej albo musisz zainstalować sterowniki od karty graficznej gdyż masz domyślne sterowniki windowsa.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]