tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
ro
robborex
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:54

tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: robborex » 14 wrz 2010, 21:06

mam laptopa którego kupilem za granica . wszystko bylo po niemiecku wiec skasowalem wszystkie dyski , z partycja recowery wlacznie ....zainstalowalem windows , zrobilem kopie zapasowwa na dvd jak równierz na drugim dysku twardym ..i na tym koniec dobrych wiadomosci
CHCIAŁBYM ZAŁOZYC TERAZ TAKA UKRYTA PARTYCJE JAKA DELL daje z nowymi komputerrami ...ale nie daje rady mam dell studio 17tke ,, czy ktos moze mnie poprowadzic jak sobie zrobic Factory image ... czyli taka opcja dla leniwych ...........


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: DELLMania » 14 wrz 2010, 21:11

hm.. z tego co wiem to się nie da. To jest partycja tworzona fabrycznie. Jeśli skasujesz to koniec. Możesz spróbować z takiego samego laptopa skopiować dysk 1:1 wraz z ukrytymi partycjami etc. Inaczej pewnie się nie da - chyba że ktoś ma jakieś inne doświadczenia w tym temacie. Jak masz kopię systemu to w zasadzie po co chcesz tworzyć ukryta partycję ? To jest głównie po to, aby odzyskać ustawienia fabryczne systemu wraz ze sterownikami itd. Jeśli masz zainstalowany system i stworzona z tego płytę recovery to partycja już nie jest potrzebna.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ro
robborex
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:54

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: robborex » 14 wrz 2010, 21:39

wiem ze zrobilem co trzeba ale skoro jest taka opcja no to chciałbym ja wykorzystac , czy to zbyt wiele ????


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: DELLMania » 14 wrz 2010, 22:12

Nie no nie zbyt wiele ale ukryte partycje tworzy fabryka. Nie słyszałem żeby ktoś sobie sam ją stworzył - ale może się mylę i jest taka opcja. Osobiście nie znam.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ro
robborex
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:54

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: robborex » 15 wrz 2010, 06:39

w fabryce też pracuja ludzie , szkoda ze na tym forum nie ma prawdziwych fachowców jak np na www. sktv.boo.pl . Bo kiedys mi sie sysytem posypał i odtwarzałem go wlasnie z tej tzw partycji co to robi sie w windows 7 i porazka , system sie odtworzyl ale programy które były pózniez instalowane tez były , to po co mi tagi byle co . jak sobie gostem przejade partycje podstawowa i za 100 lat np: odpale gosta i odtworze partycje to nie bedzie zadnych snmieci i tak bym chcial miec ................z góry dzieki za odpowiedni programik na mego maila koledzy .


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: DELLMania » 15 wrz 2010, 12:05

w fabryce pracują ludzie - tak- ale nie wiem czy widziałeś jak to się odbywa. Komputer po złożeniu podłącza się do odpowiedniego urządzenia które wgrywa wszystko na dysk twardy - łącznie z partycją ukrytą. Robi się to z obrazu dysku dlatego napisałem Tobie że musiałbyś dopaść identyczny sprzęt i zrobić obraz dysku. I tyle.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ro
robborex
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:54

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: robborex » 15 wrz 2010, 15:48

Porazka , a juz myslałem ze sam to ogarne za pomoca programiku dell-data-safe


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: tworzenie ukrytej partycji jak w fabrycznym dellu

Postautor: DELLMania » 15 wrz 2010, 16:34

Ogarniesz ale ten programik nie generuje ukrytej partycji a jedynie tworzy kopie systemu na płytach.
Szczegóły: http://support.euro.dell.com/support/to ... 0AB8E12942


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]