Problem z batrią DELL INSPIRON 6000

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
g_
g_elak
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2010, 12:57

Problem z batrią DELL INSPIRON 6000

Postautor: g_elak » 10 wrz 2010, 13:00

Witam! Zakupiłem na allegro nową baterię do Della 6000. Laptop odpalił się z baterii. Wyładowałem ją do końca, wyłączyłem lapka i podłączyłem zasilanie. Kiedy bateria się naładowała, ponownie ją rozładowałem, aby dobrze sformatować. I znów po rozładowaniu podłączyłem do zasilania. Po naładowaniu wystąpił taki problem: Laptop działa tylko i wyłącznie, jak jest podłączony do zasilania. Nie chce się uruchomić z baterii. Ale najlepsze jest to, że jak go uruchomię jak jest podłączony, to w ustawieniach pokazuje że bateria jest podłączona i naładowana w 100%. To samo w BIOSIE pokazuje. Jak odłączę zasilanie-laptop pada. Nie mam już pomysłów... :(


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z batrią DELL INSPIRON 6000

Postautor: DELLMania » 10 wrz 2010, 13:39

Jest taki moduł na płycie głównej który odpowiada za przełączanie zasilania pomiędzy baterią a zasilaniem i prawdopodobnie się popsuł, spalił etc. Albo serwis albo jakiś dobry elektronik który sprawdzi działanie płyty głównej oraz tego modułu.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
g_
g_elak
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2010, 12:57

Re: Problem z batrią DELL INSPIRON 6000

Postautor: g_elak » 10 wrz 2010, 13:46

Kurczę sam nie wiem... Będzie trzeba go gdzieś oddać. Najlepsze jest to, że jak podłącze starą baterię, która trzyma prąd może 30 min to na starej oryginalnej baterii działa. System baterię widzi...


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z batrią DELL INSPIRON 6000

Postautor: DELLMania » 10 wrz 2010, 14:17

aaa.. to o tym nie napisałeś. To skoro na jednej działa a na drugiej nie to kwestia baterii. Sprawdź trzecią jeśli masz i jak będzie działało to oddaj baterię na gwarancji - lub sprawdź niedziałającą w innym laptopie jeśli masz taką możliwość.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]