Dell Factroy Image - płyta recovery

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Si
Silmaryel
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2010, 10:27

Dell Factroy Image - płyta recovery

Postautor: Silmaryel » 22 sie 2010, 10:43

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego najpierw chcę wszystkich posiadaczy delli serdecznie przywitać!

Mam swojego XPS M1530 od 1,5 roku i sprawuje się raczej dobrze,. Mimo to pragnę sprowadzić go do stanu fabrycznego i przeczytałam o funkcjii Dell Factory Image. Nasunęło mi się kilka pytań, na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi:

1. Czy po użyciu DFI do stanu wyjściowego powraca dysk C, system, rejestr? Powracają w oryginalnej konfiguracji programy, które były tam po otrzymaniu laptopa, czyli Works, Dell Webcam Manager, Roxio itp.? A partycja Recovery pozostaje nienaruszona i bedę miała możliwość powtórnego użycia tejże funkcji?

2. Czy jest jakiś sposób nagrania DFI na płytę w celu utworzenia bootowalnego dysku recovery? Nie znalazłam żadnego oprogramowania od Della, które pozwalałoby na wykonanie tejże operacji. Z tego, co widziałam, inne modele mają coś podobneo, co pozwala stworzyć recovery (np. Vostro)

3. Po wejściu w partycję recovery i kliknięciu w odpowiednią ikonę (już nie pamiętam nazwy, recovery.exe, może?) uruchamia się program...tak jakby Dell Factory Image. Czy to oznacza, że mogę go uruchomić z poziomu działającej visty i nie muszę w czasie startu systemu wciskać F8 i tak dalej? Próbował ktoś obydwu opcji?

Z góry przepraszam za tyle pytań, ale szanuję swojego laptopa i nie chcę mu zrobić krzywdy poprzez niedoinformowanie :D Dziękuję za wszelkie porady i pomoc!


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]