PCTV Hybrid ExpressCard

Tutaj spadają wszystkie zbędne czy nieaktualne wątki.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

PCTV Hybrid ExpressCard

Postautor: Iwona » 10 cze 2010, 23:39

- Tuner telewizji naziemnej analogowej i cyfrowej.
- interfejs: ExpressCard
- typ tunera: TV hybrydowy (naziemna analogowa i cyfrowa)
- zintegrowany tuner radiowy: FM (sygnał analogowy), radio przez internet
- oprogramowanie zarządzające: Pinnacle MediaCenter v. 3 (m.in. wersja polska), Pinnacle QuickStart wersja angielska
- zarządzanie plikami multimedialnymi w komputerze
- nagrywanie na dysku twardym: MPEG 1, MPEG 2
- nagrywanie na CD/DVD: VCD, DVD, Direct-to-DVD (bezpośrednio na płycie DVD)
- przechwytywanie obrazu ze źródeł zewnętrznych
- obsługa teletekstu
- Time Shifting
- programowanie nagrywania
- automatyczne rozpoznawanie nazw kanałów
- pilot zdalnego sterowania
- zintegrowana antena


Obrazek

Popularnie zwaną kartą telewizyjną. Umożliwia nam odbiór programów telewizyjnych jak też ich nagrywanie.
Nie łudźmy się jednak, gdyż co do jakości odbioru można mieć wiele zastrzeżeń.


Obrazek

Wyposażenie oferowane przez producenta mieszczące się w opakowaniu to:

1. PCTV Hybrid Pro ExpressCard
2. Miniantena z podstawką magnetyczną ( gniazdo antenowe MCX 75O Ohm załączony adapter IEC
3. A/V Adapter ( wejście kompozytowe, S-Video, Audio stereo na jednym kabelku )
4. Adapter antenowy zakończony wtykiem MCX
5. Mini pilot na baterie.
6. Mechaniczny adapter na 54mm slot ExpressCard
7. CD-ROM z oprogramowaniem, sterownikami i instrukcją obsługi
8. Quickstart - Pinnacle studio
9. Instrukcja obsługi wersja we wszystkich językach byle nie po Polsku + ksiażeczka z informacją pomocy technicznej.

Obrazek

Oprogramowanie pozwala na automatyczne przeszukiwanie programów radiowych i telewizyjnych, oraz nadawanie im nazw.

Obrazek

Załączone oprogramowanie pozwala nam również ustalić czas nagrania programu jak również dzień i godzinę.

Obrazek

Odnosząc się do jakości odbioru przy wykorzystaniu załączonej anteny i odległości od stacji naziemnej w linii prostej 1000 metrów musze stwierdzić, że jakość nie jest powalająca.Teletext jest również dostepny,lecz jaka jakość taki teletext

Obrazek

Natomiast przy wykorzystaniu dekodera telewizji satelitarnej i przy połączeniu kompozytowym jest powiedziałabym bardzo dobrej jakości.

Obrazek

Nie będę odnosiła się tutaj do oprogramowania Studio Pinnacle. Gdyż według mnie to totalna porażka. Wersja oferowana w zestawie z kartą bez języka Polskiego. Montaż filmu jedynie do domowego użytku, być może nas zaspokoi. O czymś poważniejszym powinniśmy zapomnieć.
Brak kodowania MPEG 4 to duży minus.

Samo nagrywanie programów z TV zajmuje bardzo dużą ilość miejsca na dysku twardym. Musimy się z tym liczyć.
40 minut audycji telewizyjnej to potencjalne 1,8 - 2 GB zajętej przestrzeni dyskowej. Brak oprogramowania do kompresji danych również uznaję jako minus.
Co daje nam sama karta:

O ile mamy dużą ilość starych taśm magnetowidowych i chcemy zapisać je na nośnikach cyfrowych, wówczas opłaca się zainwestować w kartę telewizyjną. Do odbioru
programów telewizyjnych o ile chcemy uzyskać dobrą jakość powinniśmy używać anteny zewnętrznej.
Odbiór programów TV DVB-T to duży plus pod warunkiem , że będziemy mieli możliwość odbioru programów w jakości cyfrowej.

A to wszystko za jedyne 299 zł

Czy warto? To już każdy musi ocenić w jakim celu kupuje tą kartę.

Zamieszczono -+- http://dell.fora.pl


Ra
Rasco
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:26

Re: PCTV Hybrid ExpressCard

Postautor: Rasco » 13 cze 2010, 21:10

Iwona pisze:Odbiór programów TV DVB-T to duży plus pod warunkiem , że będziemy mieli możliwość odbioru programów w jakości cyfrowej.


Na tej karcie nie będziemy mieli możliwości odbioru programów w jakości cyfrowej z prostego powodu, w Polsce będzie obowiązywał standard MPEG-4 więc szkoda pieniędzy bo za 2-3 lata karta będzie bezużyteczna (ani analogu ani cyfry). W MPEG-2 nadawano tylko testowo.

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t


Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: PCTV Hybrid ExpressCard

Postautor: Iwona » 24 cze 2010, 21:37

Rasco pisze:
Iwona pisze:Odbiór programów TV DVB-T to duży plus pod warunkiem , że będziemy mieli możliwość odbioru programów w jakości cyfrowej.


Na tej karcie nie będziemy mieli możliwości odbioru programów w jakości cyfrowej z prostego powodu, w Polsce będzie obowiązywał standard MPEG-4 więc szkoda pieniędzy bo za 2-3 lata karta będzie bezużyteczna (ani analogu ani cyfry). W MPEG-2 nadawano tylko testowo.

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t

I tutaj się mylisz. Dokładnie napisałam, że to oprogramowanie STUDIO PINNACLE
nie ma możliwości kodowania w MPEG-4. Jest to oprogramowanie do tworzenia filmików.
Które jest dołączone do karty. Sama karta jak już napisałam ma już taką możliwość
dekodowania sygnału DVB-T. Również możesz na ten temat przeczytać w
internecie. Problem jednak w tym, że jest niewiele miejsc w których możesz taki sygnał odebrać. Co do wejścia w realia sygnału cyfrowego w POLSCE sprzeczałabym się na ten temat. Dwa lata pod warunkiem, że znajdą się pieniądze na zastąpienie sygnału analogowego na całym terytorium RP.
A znając realia tego świata obawiam się, że to raczej potrwa. Jednak sygnał cyfrowy możesz już odbierać obecnie na tej karcie.
I to dobrej jakości. A co do oprogramowania Pinnacle mozesz dokupić lepsza wersje oprogramowania za dodatkowe pieniazki, ktora ma juz taka mozliwosc kodowania w MPEG-4.


Ra
Rasco
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2010, 20:26

Re: PCTV Hybrid ExpressCard

Postautor: Rasco » 28 cze 2010, 21:38

Pogooglowałem w necie i znalazłem dokładniejszy opis, faktycznie nie będzie problemu z odbiorem kodowanych programów w MPEG-4. Ponoć są problemy z w/w kartą pod Windowsem Vista więcej informacji tutaj: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=14939


Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: PCTV Hybrid ExpressCard

Postautor: Iwona » 04 lip 2010, 21:34

Fakt. Nie napisałam o systemie Vista. Niestety sa kłopoty nie tylko na Viście na Windows 7 też pojawiają się trudności. Oprogramowanie jak napisałam jest w j.polskim jedynie do tunera. Studio Pinnacle niestety nie ma już takiej opcji. Zresztą oprogramowanie Quick Start jakie nam oferuja w ver. 10.5 jest na tyle marne, że szkoda na ten temat pisać. Za to jest duża ilość programów w których możemy przeprowadzić montaż filmików w AVI. Jednak jak opisałam i poparłam zdjęciami karta działa w DVB-T pod warunkiem , że taki sygnał będziemy mieli szansę odbierać. Jak też napisałam odbió programów jest najlepszy na tej karcie z urzadzeń zewnetrznych typu: tuner TV satelitarnej, magnetowid, kino domowe, zwykły telewizor. Podłączenie zewnętrznej anteny znacznie polepsza parametry obrazu. Podsumowujac: dobra zabawka ( chociaż za ta cenę trochę za droga ) dla tych którzy chcą przeprowadzić np. zgranie filmów z kamer analogowych, lub kaset AV.


Wróć do „Kasowane wątki”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]