Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Każdy z nas przeżył choć raz spotkanie z serwisem producenta sprzętu. Jakie są Wasze doświadczenia w relacjach z serwisem Dell?
Macie swoje opinie o serwisach laptopów, komputerów, serwerów Dell - piszcie. Jeśli nie wiecie czego możecie się spodziewać po serwisie lub jakie są procedury serwisowe - pytajcie.
da
dan4444
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2016, 15:29

Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: dan4444 » 06 maja 2016, 15:49

Witam,
Mam problem od kilku dni nie wyświetla mi się lub nie jest włączona karta graficzna Nvidia.
Dell Inspiron 15 3000 Series
Nvidia gt 820m
RAM 8GB
Intel Core i5-5500 2.20GHz
64bity
Widows 8.1


W menedżerze urządzeń mam tylko kartę Intel HD Graphics 5500.
Nie mogę też włączyć panelu sterowania Nvidia.
Komputer jest praktycznie nowy, po kupieniu był taki sam problem ale jakoś go naprawiłem tylko nie pamiętam jak.

Proszę mi nie pisać że włączy się po włączeniu wymagającej gry bo tak nie jest. Włączyłem Wiedzmina 3 i pokaz slajdów po poruszeniu się crash. Dodam że W3 bardzo dobrze chodził mi na tym procesorze na ustawieniach średnich.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: piotr_solek » 06 maja 2016, 18:19

dan4444 pisze:Nie mogę też włączyć panelu sterowania Nvidia.
Sprawdź sobie jaką wersję próbowałeś zainstalować (masz zainstalowaną) i poszukaj nowszej zgodną z posiadanym systemem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
dan4444
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2016, 15:29

Re: Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: dan4444 » 06 maja 2016, 18:24

piotr_solek pisze:
dan4444 pisze:Nie mogę też włączyć panelu sterowania Nvidia.
Sprawdź sobie jaką wersję próbowałeś zainstalować (masz zainstalowaną) i poszukaj nowszej zgodną z posiadanym systemem.


Chyba mam w miarę nową aktualizacje. Nie wiem gdzie to sprawdzić.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: piotr_solek » 06 maja 2016, 20:45

Skoro nie możesz uruchomić.. Na początek odinstaluj i pobierz nowy ze strony dell . Zwróć uwagę dla jakiej wersji pobierasz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
dan4444
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2016, 15:29

Re: Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: dan4444 » 07 maja 2016, 10:30

piotr_solek pisze:Skoro nie możesz uruchomić.. Na początek odinstaluj i pobierz nowy ze strony dell . Zwróć uwagę dla jakiej wersji pobierasz.


Wszystko fajnie tylko nie bardzo znam się na komputerach (jedynie html) próbuje pobrać to: http://www.guru3d.com/files-details/dis ... nload.html
ale nie wiem czemu nie ma pliku który uruchamia program.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: piotr_solek » 07 maja 2016, 13:13

Nie z guru3d tylko ze strony dell. W dziale wsparcie techniczne wpisz numer service tag (spód laptopa).. lub wyślij mi go na priv to podam ci linka do dedykowanych sterowników.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
dan4444
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2016, 15:29

Re: Karta graficzna Nvidia nie jest włączona/brak jej.

Postautor: dan4444 » 08 maja 2016, 18:53

Ok wszystko jest OK. W ustawieniach Win 8.1 dałem opcje odświerzenia komputera tylko usunęło niektóre pliki w tym antywirusy.


Wróć do „Forum serwisowe - Serwis Dell i nie tylko”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]