Dell Inspiron 7566 problem z dźwiekiem zniekształcenia

Każdy z nas przeżył choć raz spotkanie z serwisem producenta sprzętu. Jakie są Wasze doświadczenia w relacjach z serwisem Dell?
Macie swoje opinie o serwisach laptopów, komputerów, serwerów Dell - piszcie. Jeśli nie wiecie czego możecie się spodziewać po serwisie lub jakie są procedury serwisowe - pytajcie.
Em
Emilian
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:32

Dell Inspiron 7566 problem z dźwiekiem zniekształcenia

Postautor: Emilian » 19 lip 2019, 13:06

Witam wszystkich.
Mam problem z laptopem Dell Inspiron 7566. Dotyczy on konkretnie dźwięku w laptopie. Nie jest on odtwarzany poprawnie. W różnych odstępach czasu słychać zniekształcenia dźwięku poprzez jakieś dziwne trzaski, chrząknięcia, zwał jak zwał. Czasem przez kilka dni dźwięk jest odtwarzany prawidłowo, a czasem dostaje napaści co kilka sekund, a nawet co sekundę. Posiadam nagrania z wyżej opisanej wady. Nie ma znaczenia czy laptop pracuje na baterii czy też na zasilaczu. Problem występuje zarówno przy odtwarzaniu filmów, muzyki z dysku czy z neta, odtwarzaczy muzyki itp.. Ta sama sytuacja dotyczy dźwięków systemowych. Dodam, że kombinowałem z różnymi sterownikami, reinstalacje systemu, biosu itd. I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE - problem występuje również na zewnętrznym sprzęcie audio czyli podłączone słuchawki czy głośniki. Z takim też opisem wady produktu poszedłem zgłosić reklamację do Komputronika, bo tam nabyłem sprzęt, a następnie sprzęt został przekazany do serwisu Dell'a. Dodam, że laptopa kupiłem 23.06.2017 r. Pierwsza reklamacja złożona została 6.05.2019 r. Po niespełna miesiącu odebrałem "naprawionego" laptopa i szczęśliwy wróciłem do domu. Z początku wydawało się, że wszystko jest w porządku po czym wada znowu dała o sobie znać. Jak już wcześniej napisałem zniekształcenia dźwięku raz są a czasami długo jest ok. Do odbieranego laptopa był dołączony dokument zawierający opis naprawy i tu się załamałem. Serwis WYMIENIŁ GŁOŚNIKI W LAPTOPIE. Gdybym go przeczytał od razu nawet bym nie testował laptopa, straciłem mnóstwo czasu, a co gorsza teraz już minęły dwa lata od zakupu. Długo nie myśląc zaniosłem jeszcze raz laptopa do Komputronika 3.07.2019 czyli 10 dni po gwaranji, ale nie uwzględniając tego, że prawie miesiąc leżał w naprawie. Komputronik przyjął reklamacje, ale Dell odmówił naprawy ze względu na brak gwarancji. To jest jakiś absurd. Naprawiają coś co nie jest zepsute, a później mnie robią w balona. A tak mi wszyscy polecali Della, bo serwis w Polsce, super marka itd itp. Przykro mi bardzo, ale ja mam zupełnie odmienne zdanie. Dla mnie to jedna wielka żenada i na pewno opiszę sytuację na jeszcze nie jednym forum. Pozdrawiam i życzę Wam, żeby wasz Dell nigdy się nie zepsuł, bo ja swoje 4300 zł mogę wyrzucić do kosza, albo sprzedać go osobie głuchej, której spiepszony kodek dźwięku nie będzie przeszkadzał.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 7566 problem z dźwiekiem zniekształcenia

Postautor: piotr_solek » 20 lip 2019, 14:03

Spróbuj : https://youtu.be/HB3lbTm3PYc
Od sprzętowego strony laptop może być sprawny. Osobną kwestią jest to, co tam instalujesz. Microsoft robi nas idiotów wypuszczając kolejne wersje systemu i rozwiązań, które psują często dobrze działający sprzęt. Być może powrót do oryginalnej konfiguracji rozwiąże problem do momentu kiedy nie zostanie zainstalowana jakaś pseudo aktualizacja...

Na te wszystkie laptopy, z których miałem okazję posiadać/używać żaden nie był w serwisie. Ba, mam 13-letniego Dell Precision M65. Działa.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Em
Emilian
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:32

Re: Dell Inspiron 7566 problem z dźwiekiem zniekształcenia

Postautor: Emilian » 21 lip 2019, 14:45

System jest przywrócony do oryginalnej konfiguracji. Aplikacji SmartByte nie ma.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 7566 problem z dźwiekiem zniekształcenia

Postautor: piotr_solek » 22 lip 2019, 18:01

Emilian pisze: Z początku wydawało się, że wszystko jest w porządku po czym wada znowu dała o sobie znać. Jak już wcześniej napisałem zniekształcenia dźwięku raz są a czasami długo jest ok..


Jeśli to nie jest usterka sprzętowa (serwisant na wszelki wypadek wymienił głośniki), to "programowe" usterki żadna gwarancja nie koryguje.

Sprzęt prawdopodobnie został poddany diagnostyce (możesz zrobić na stronie producenta). Gdyby na tym etapie, wykryto poważny problem, to pewnie wymieniono by płytę główną.

Nagraj usterkę. Zwróć uwagę, w jakich okolicznościach się pojawia. Niektóre usługi systemowe uruchomiane są po czasie, lub kiedy konkretny program zostanie uruchomiony. Takie "rzeczy" trudno wyłapać. Opisany problem pojawia się w sieci i dotyczy samego systemu Windows.

Oddaj do serwisu/zaufanego informatyka.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Forum serwisowe - Serwis Dell i nie tylko”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]