DELL G3 3590 - nie działa USB C

Każdy z nas przeżył choć raz spotkanie z serwisem producenta sprzętu. Jakie są Wasze doświadczenia w relacjach z serwisem Dell?
Macie swoje opinie o serwisach laptopów, komputerów, serwerów Dell - piszcie. Jeśli nie wiecie czego możecie się spodziewać po serwisie lub jakie są procedury serwisowe - pytajcie.
El
Elczu Pakabra
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2020, 21:13

DELL G3 3590 - nie działa USB C

Postautor: Elczu Pakabra » 27 paź 2020, 21:22

Dzień dobry.

Otóż od jakiegoś czasu nie działa mi USB C.

USB C przestało mi działać po aktualizacji biosa i po updayte systemy. Zrobiłem tzw, downgrade - czyli wgrałem poprzednie wersje biosa i windowsa, a USB C dalej nie działa.

Był u mnie nawet techni z Della, wymienił płytę główną, a USB C dalej nie działa. Technik poradził przeinstalowanie windowsa. Nie zrobiłem tego.

Myślicie, że przeinstalowanie systemy pomoże? Czy są jakieś inne na to sposoby? Szkoda mi czasu.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL G3 3590 - nie działa USB C

Postautor: piotr_solek » 28 paź 2020, 17:31

Czasami pomoże ponowne zainstalowanie pakietów sterowników ze strony dell. Chipset i ewentualnie sterownik do USB , jeśli dotyczy. Problem w tym , że najnowsze systemy często same się aktualizują i mogą nadpisać wadliwym sterownikiem.

Jeśli komputer nowy, to przywrócenie oryginalnej konfiguracji, jeśli stary , to dobrze pobrać najnowszą kompilację systemu i zainstalować.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Forum serwisowe - Serwis Dell i nie tylko”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]