Dell xps m1530 rozjasnianie ekranu w win xp

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
Ko
Kolnid
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2011, 19:23

Dell xps m1530 rozjasnianie ekranu w win xp

Postautor: Kolnid » 01 sty 2011, 19:32

Pod win xp nie dzialaja mi klawisze funkcyjne przez co nei moge rozjasniac i przyciemniac ekranu. Do tej pory mi to nie przeszkadzalo gdyz ekran byl ustawiony najjasniej a przynajmniej tak mi sie wydaje. Najprawdopodobniej podczas imprezy sylwestrowej ktos mi to zmienil tylko nie wiem kto i nie wiem jak. Przed rozpoczeciem dochodzenia wole sie najpierw spytac tutaj. Sterowniki do klawiatury i karty graficznej mam najnowsze. W zarzadzaniu energia tez nie znalazlem nic co mogloby mi pomoc rozjasnic ekran. Nie zalezy mi na tym aby klawisze funkcyjne dzialaly tylko zeby raz na stale rozjasnic maksymalnie ile sie da. Kazdy sposob mile widziany.
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell xps m1530 rozjasnianie ekranu w win xp

Postautor: DELLMania » 06 sty 2011, 09:57

Fn + strzałka w górę lub w dół, druga opcja to BIOS. W bios jest opcja rozjaśniania i ściemniania matrycy.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Dell xps m1530 rozjasnianie ekranu w win xp

Postautor: Iwona » 31 paź 2011, 01:27

DELLMania pisze:Fn + strzałka w górę lub w dół, druga opcja to BIOS. W bios jest opcja rozjaśniania i ściemniania matrycy.

Trzecia opcja w zależności od układu graficznego. W ustawieniach karty graficznej masz możliwość ustawienia jasności i ostrości, oraz reszty parametrów. O ile zostały zastosowane jakieś zmiany na klawiszach, wówczas podczas uruchamiania systemu nie będzie efektu rozjaśniania lub ściemniania ekranu. O ile zmianie uległy ustawienia karty graficznej takie efekty się pojawiają, ponieważ sterowniki karty ładowane są w trakcie uruchamiania systemu, gdy świetlówka już jest zaświecona.


Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]