XPS L702X

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Ja
JakubW
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2017, 23:02

XPS L702X

Postautor: JakubW » 19 lip 2017, 23:18

Witam
Posiadam model tak jak w temacie. Jestem nim rozczarowany. Laptop mam jakieś 5/6 lat, Strasznie się grzeje(Od kiedy sięgnę pamięcią). Jeżeli temp procka 75 stopni przy samym uzytkowaniu do przeglądarki można nazwać grzaniem się. Gdy odapalam grę obojętnie bardziej czy mniej wymagającą komputer osiąga z boku takie temperatury, że nie raz odgrzał mój zimny obiad lepiej niż mikrofalówka,a ja sam przykładając ręke na klawaiture przy klawiszach ESC, tylda i Tab doświadczyłem poparzenia. Wtedy temp 90-95 stopni procka to jest wręcz dla niego norma. Boję się że niedługo podzespoły same wyparują od takiego przegrzewania się. Nie raz słyszałem, że dell nie dba o chłodzenie laptopa ale to już jest przesada.
Ostatnimi czasy to już nawet wiatraczek chłodzący zgłupiał, co chwile rozkręca sie na wysokie obroty by po 2 sek sie wylaczyć i znów przejść do ponownego wchodzenia na obroty ( w trybie przeglądania internetu, przy stresie wiadomo działa w trybie ciągłym).
Co można poradzić w tej sytuacji ? Czytałem po forach ludzie piszą ze dla tego modelu 90 stopni to norma tyle że ja nie zamierzam za rok go wymieniać bo nagle przekroczył temperature topnienia. Czyszczony w środku, wszelki kurz zażegnany. Może jest jakis dodatkowy układ chłodzący podłączany zewnetrzenie cokolwiek co moze pomóc go schłodzić. Sterowniki sprzed 5-6 miech więc jak najbardziej aktualne, nawet jak nie to taki problem jest od zawsze więc mniejsza o nie.
Moja wersja to:
- I7 2670QM
-GT555M
-SATA 500 GB HDD


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: XPS L702X

Postautor: piotr_solek » 20 lip 2017, 12:10

Cóż serwis i trzeba próbować zbić temperaturę. Wewnątrz poza wymianą pasty czy termopadu raczej nic już się nie zdziała. Szybka inpekcja ukladu chlodzenia . Podkładka z wentylatorami może poprawić sytuację . Odłączenie baterii i wymontowanie napędu dvd czy nawet dolnej klapy (zakrywającej RAM i zatoczki na dyski). Pewnie przez te lata zostało to już przetestowane. Ograniczeń konstrukcyjnych się nie przeskoczy. Można tylko próbować poprawić cyrkulację powietrza .
Jesli nie potrzeba 4 procesorów to można rozważyć downgrade do i7 z dwoma rdzeniami. Programowo może pomóc zmiana profilu zasilania ale nie w przypadku grania w mniej lub bardziej wymagające gry.

Mam w jednym z laptopów i7 2920xm. Pod obciążeniem laptop osiągnie 87stopini chociaż chłodzenie w m4600 jest bez porównania lepsze.

Zwrócił bym za to uwagę na spoczynkowe temp plus włączona przeglądarka.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]