XPS 9570 i problem z baterią

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
fa
fanciors
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2020, 08:14

XPS 9570 i problem z baterią

Postautor: fanciors » 20 lis 2020, 08:38

Witam, jestem właścicielem 1,5 rocznego Della XPS 9570. Zakupiłem go jako sprzęt używany ale rzekomo w pełni sprawny, po 2 miesiącach dopiero zauważyłem, że jest z nim problem z baterią.

Zanim kupiłem sprzęt sprawdzałem go po numerze service tag H22BMQ2 i teoretycznie ma on gwarancje Premium do 7 grudnia 2021 jednak został zakupiony w Estoni i gwarancja jest uwzględniana tylko na terenie kraju w którym komputer został zakupiony...

Problem polega na rozładowywaniu się laptopa, przez około pierwszy miesiąc XPS działał bez zarzutu, nawet zużyta delikatnie bateria mi nie przeszkadzała bo wystarczała na ok 3h intensywnej pracy, a po zamknięciu laptopa przy 80% po otwarciu go następnego dnia nadal tyle miał. Teraz sytuacja wygląda tak, że laptop jest naładowany do 90%, zamykam klapę idę do pracy i po 8h kiedy chce go uruchomić już się świeci żółta dioda i komputer jest rozładowany. Zauważyłem też kilka razy miałem sytuacje podczas korzystania na baterii, ze podczas rozładowywania się przy dojściu do 50% komputer się wyłączał i wyświetlał informacje o rozładowanej baterii a po podłączeniu ładował od 50%... Kiedy problem się po raz pierwszy pojawił, miałem wrażenie, że czasem po zamknięciu górnej klapy komputer nadal pracuje, zdecydowałem się przywrócić go do ustawień fabrycznych z zachowaniem plików i ściągnąć od początku wszystkie aktualizacje i sterowniki poprzez aplikacje Dell Update. Rozwiązanie to pomogło na jakiś tydzień i problem powrócił.

Bardzo proszę o jakieś rady :(
Komputer za tyle pieniędzy i takie problemy...


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]