XPS 9550 2 problemy

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
te
teref
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:20

XPS 9550 2 problemy

Postautor: teref » 06 maja 2016, 12:29

Zakupiłem nowego laptopa DELL XPS 9550 z dotykową matrycą 4k.

Po kilku dniach użytkowania i przystosowywania laptopa do swoich preferencji nie udało mi się rozwiązać 2 problemów.

1. Automatycznie zmieniająca się jasność ekranu. Wyłączyłem automatyczną zmianą jasności we wszystkich możliwych miejscach. Zarówno w samym Windowsie 10. Jak również w opcjach karty Intela. Jednak w dalszym ciągu komputer sam dostosowuje jasność do otoczenia. Co jest niestety bardzo uciążliwe. Jak muszę skonfigurować opcje zasilania lub czy istnieje jakiś sterownik dodatkowy dla Dell XPS aby rozwiązać ten problem. Przeglądając różne fora widzę, że jest to dość powszechny problem ale żadne z proponowanych rozwiązań u mnie nie zadziałało.

2. XPS, który otrzymałem ma zainstalowaną chyba funkcję dokowania okien. Jest to coś niestandardowego w Windows 10, bo na innych komputerach z tym systemem nie widziałem tego okna. Pojawia się w momencie jak kursorem zostanie chwycone dowolne okno.
okienko_dokowania.jpg


To narzędzie nie spełnia moich oczekiwać i chciałem je wyłączyć ale niestety nie mogę znaleźć dostępu do takiej funkcji. W jaki sposób mogę odinstalować/wyłączyć tą niechcianą funkcję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


te
teref
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:20

Re: XPS 9550 2 problemy

Postautor: teref » 10 maja 2016, 11:22

nikt nie kojarzy jak pozbyć się tego okienka?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: XPS 9550 2 problemy

Postautor: piotr_solek » 17 maja 2016, 12:53

Aero Snap. System - - multitasking - - snap. Odznaczamy wszystkie cztery opcje.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
sz
szamot666
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2016, 12:36

Re: XPS 9550 2 problemy

Postautor: szamot666 » 20 maja 2016, 09:47

Co do czujnika jasności to mój wprawdzie starszy Dell ma w biosie opcję czujnika oświetlenia i działa faktycznie bardzo marnie także tam sprawdź bo mi pomogło.


Dell E6410 I7-620M, 4GB RAM, 128GB SSD ADATA SP900

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]