Trwałość matryc IPS, wypalanie się pikseli

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
ha
hamet82
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:58

Trwałość matryc IPS, wypalanie się pikseli

Postautor: hamet82 » 16 sty 2013, 16:14

Witam wszystkich Forumowiczów

Zwracam się do Was z zapytaniem dotyczącym trwałości matryc IPS stosowanych w ultrabookach choćby w jednym z najnowszych XPS 12 DUO.

Z tego co widzę model matrycy jest następujący => 12,5 FHD (1080P) TRUE LIFE WL

Prawdopodobnie nie miałbym tego pytania gdyby nie moje kiepskie doświadczenia z innymi (starszymi matrycami z poprzenich laptopów).

Otóż kilka dni temu zakupiłem wspomninego ultrabooka XPS 12 DUO, jednkaże po zainstalowaniu kilku programów zdecydowałem się ponownie zresetować komputer i przywrócić go do ustawień fabrycznych.

Tak też zrobiłem => proces przywracania do stanu fabrycznego trwał mniej więcej ok 45 min. W trakcie tego procesu matyryca była podświetlona na czarno poza drobymi elementami świecącymi na biało takimi jak logo Della czy informacje o postępie resetowania sprzętu.

Moje pytanie => jaka jest trwałość matrycy w takiej sytuacji kiedy obraz jest nieruchomy przez wspomniany czas (podświetolny na czarno jedynie z pojedyńczymi świecącymi na biało informacjami). Czy to grozi przepaleniem się pikseli w tejże matrycy? Jakie są objawy uszkodzenia / przepalenia?

Czy to w ogóle mozliwe aby 45 min takiej formy wyświetlania mogło wpłynąć negatywnie na matrycę no i rzecz jasna na piksele?

Pytam ponieważ podobny problem (wypalone miejsce po ikonach na pulpicie) miałem we wcześniejszym notebooku przy czym on nie był IPSem i ogólnie był starszej generacji.

Z góry dziękuję za każdą informację.

Pozdrawiam,


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]