Problem!!

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
ti
tio1980
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2009, 23:08

Problem!!

Postautor: tio1980 » 17 sie 2009, 23:33

Witam. Pisze tutaj gdyz mam problem ze swoim lapem. Problem polega na tym, ze lcd sciemnial mi w 2/3 wielkosci (lewa strona jasna a reszta jakby pociemniala o jakies 30-40%) napomkne jeszcze, ze zaczal mi bardzo delikatnie migac zanim sie to stalo, tylko na najwiekszym rozjasnieniu. Gdy przyciemnie go o jeden , badz dwa poziomy, to po jakims czasie, jakby lepiej bylo, no ale to nie tak mam chyba dzialac... Czy ktos mi moze powiedziec w czym rzecz, czy to wina grafiki czy raczej monitora? Cos mi sie wydaje, ze to lcd cos nie daje rady ale... no i czy czeka mnie wymiana jednego badz drugiego, czy moze jest jakas mozliwosc naprawy
Nadmienie, ze moj lap to:
Dell XPS 1710
2.33GHz
RAM 2G
Nvidia 7950 GTX
no i oczywiscie wspaniala Vista


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem!!

Postautor: DELLMania » 18 sie 2009, 12:59

tio1980 pisze:Witam. Pisze tutaj gdyz mam problem ze swoim lapem. Problem polega na tym, ze lcd sciemnial mi w 2/3 wielkosci (lewa strona jasna a reszta jakby pociemniala o jakies 30-40%) napomkne jeszcze, ze zaczal mi bardzo delikatnie migac zanim sie to stalo, tylko na najwiekszym rozjasnieniu. Gdy przyciemnie go o jeden , badz dwa poziomy, to po jakims czasie, jakby lepiej bylo, no ale to nie tak mam chyba dzialac... Czy ktos mi moze powiedziec w czym rzecz, czy to wina grafiki czy raczej monitora? Cos mi sie wydaje, ze to lcd cos nie daje rady ale... no i czy czeka mnie wymiana jednego badz drugiego, czy moze jest jakas mozliwosc naprawy
Nadmienie, ze moj lap to:
Dell XPS 1710
2.33GHz
RAM 2G
Nvidia 7950 GTX
no i oczywiscie wspaniala Vista


Wygląda na to że jedna ze świetlówek w matrycy przestała działać, lub działa słabiej. Może to być również inwerter który odpowiada za podświetlenie matrycy. Myślę że serwis powinien na to rzucić okiem. A jak podłączysz zewnętrzny monitor to obraz wyświetlany jest prawidłowo ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Problem!!

Postautor: Iwona » 28 gru 2009, 23:43

Stawiam na świetlówkę, gdyż obraz wyświetlany jest prawdopodobnie bezbłednie. Natomiast migotanie i ściemnienie ekranu przemawia za świetlówką.
To bez rozbierania. Jednak radziłabym przeprowadzić bezposrednią ekspertyzę uszkodzenia celem wykluczenia innych usterek. Niemniej wina nie leży po stronie grafiki, a samego wyświetlania. Ostatnio nawet widziałam dobre swietlówki do 17" LCD


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]