mój pierwszy problem :) - Dell XPS L501x i Lexmark x7170

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
de
dellkristof
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2011, 18:47

mój pierwszy problem :) - Dell XPS L501x i Lexmark x7170

Postautor: dellkristof » 03 sty 2011, 19:17

Witam Szanownych Kolegów

To mój pierwszy post więc się przedstawię. Na początku witam wszystkich, mam na imię Krzysiek i od niedawna jestem świeżym użytkownikiem laptopa Dell XPS L501x . Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego laptopa - jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Ale nie może być przecież wszystko idealne - mam problem :).

Koledzy pokrótce opiszę o co chodzi - Fabrycznie laptop jest z windows 7 home 64 bit - fabrycznie zrobiona była tylko jedna partycja systemowa - podzieliłem więc dysk 500 gb na 2 partycje - jedna systemowa (50 gb) , druga robocza (400gb).
Po pewnym czasie zainstalowałem drukarkę lexmark X7170 urządz.wielofunkcyjne - ponieważ jest to starszy sprzęt (2-3 lata) nie ma sterowników pod win 7 64 bit tylko pod viste. I właśnie tu zaczyna się mój problem - windows 7 zainstalował (instalacja przebiegła pomyślnie) jednak drukarka w dalszym ciągu nie drukuje - próbowałem już wszystkich możliwych sterowników - system wykrył pomyślnie ale nie drukuje ani z notatnika ani z worda. Czyściłem też rejestr - bez skutku, na moim starym lapku z xp drukarka działa bez problemu.

Brak połączenia z drukarką to dla mnie duży problem. Wpadłem więc na genialny pomysł ze przywrócę system z partycji recovery (F8 w biosie ) - jednak nie wiem czy jest to możliwe jeżeli już podzieliłem dysk. Z przezorności zrobiłem sobie też obraz dysku ale niestety jeszcze przez podzieleniem dysku, więc teraz jest chyba bezużyteczny. Mam tylko płytkę ze sterownikami, system był zainstalowany fabrycznie, nie było płytki z Dell windows 7 , jest partycja recovery


Jeżeli ktoś z Was mógłby mi pomóc to będę wdzięczny.

Dzięki i pozdrawiam
Krzysiek


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]