L702X zamula czasami...

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
en
enzoR
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2014, 20:28

L702X zamula czasami...

Postautor: enzoR » 25 lis 2014, 21:45

Pacjent to DELL L702X (i5 2410m GT555 8GB ddr3 800 (nie wiem kto wsadził taki ram :/).

Generalnie działa dobrze (może i cały dzień podziałać) ale przychodzi moment pojawienia sie laga. Programy sie odpalają 100 razy wolniej. Znaki z klawiatury pojawiają się z dużym opóżnieniem. Ale najbardziej widać na przeglądarkach. Połączenie jest LAN/łajfaj a przeglądarka mówi ze nie można połączyć z netem (cały czas szuka hosta). Do tego podczas ściągania większej ilości danych transfer nagle spada do 0 kbps i wisi aż sie odmuli. Potem znów ciągnie normalnie. System odpala się normalnie (23-25sek). To objawy tak w skrócie.

Odczyt dysku HDD1 tragedia, ale na HDD2 jest normalnie, odpalałem różne testy i wszystkie mówią że jest OK, po za testem dysków (prntscr niżej). Pod rożnymi systemami jest to samo, czy to win7 czy to win 8.1 czy linux czy XP z livecd odpalony na każdym hdtune pokazuje tragiczne odczyty z dysku. Odpaliłem 3D mark 11 i wynik to 1383. Dla Ice Storm to 50000 a dla Cloud Gate to 5300. Czyli w normie. W czasie samego benchmarka tez nie zauważyłem jakiejs niestabilnosci. Temperatury podzespołów w normie, w stresie też w normie. Bios zaktualizowany.

Niestety wyglada mi to na southbridge ale mam nadzieje ze się mylę...

hdd.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: L702X zamula czasami...

Postautor: Karoolcia » 27 lis 2014, 14:09

Witaj :)
Jeżeli problem występuje z połączeniem internetu to musisz sprawdzić najpierw, czy wyinstalowanie i ponowne zainstalowanie przeglądarki da jakiś efekt. Jeśli nie to wydaje mi się, że to jest problem z Internetem, albo jest jakiś problem z kartą do sieci bezprzewodowej albo kartą sieciową.
Co do dysku to włącz wbudowaną diagnostykę (opis tutaj : http://www.dell.com/support/article/pl/ ... N115162/PL). Ewentualnie przeczytaj ten artykuł i zobacz czy coś Ci pomoże : http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R ... -2189.html.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]