Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
ma
maciekz
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2017, 11:19

Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: maciekz » 24 wrz 2017, 14:35

Witam
Ponieważ jestem użytkownikiem modelu konwertowalnego XT3 z I7 , rozbudowanego o bluetooth, moduł WWAN/GPS i noszę się z zamiarem zmiany na nowszy, chcę zachować te właściwości sprzętu w następnym modelu. Wybór padł na XPS 15, jeden z modeli 9530, 9550 lub 9560 (zależy mi na rozdzielczości QHD z dotykiem). Tylko pytanie związane z modułem WWAN, czy jest możliwość zastosowania w tym modelu takiego modułu , zależy mi na używaniu internetu darmowego AERO2 a także czasem GPS. Z dotyku też nie chcę rezygnować a potrzebny mi jest wydajny laptop (obsługa programów bazodanowych) z I7 z dużą rozdzielczością (obróbka filmów 4K). Wszystkie te możliwości mam w XT3 ale ekran 13 cali to za mało a zwłaszcza jego rozdzielczość. Poza tym świat idzie do przodu, trzeba iść razem z nim.
pozdrawiam wszystkich zwolenników DELLa


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: piotr_solek » 24 wrz 2017, 22:56

A sprawdziłeś specyfikacje wybranego modelu? Modem zawsze można podłączyć....zewnętrzny. Wydajność i superr rozdzielczość oraz i7. Z budżetem na taką konfigurację nie idzie się na takie forum tylko rozmawia się z doradcą w sklepie. Wybrane modele mają swoje odpowiedniki w segmencie biznesowym, z którego wywodzi się Latitude XT3 i tam trzeba się rozglądać.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ma
maciekz
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2017, 11:19

Re: Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: maciekz » 25 wrz 2017, 10:43

No właśnie w specyfikacjach żadnego modelu XPS nie widzę nic ale mając doświadczenie z innymi laptopami , często jest tak , że na płycie jest slot wolny na jakiś podzespół a dopiero potem się okazuje, że producent nie wspomniał o możliwości wykorzystania tego slotu. Kwestia sterowników jeszcze ale te samą sytuacje miałem z XT3, znalazłem kartę WWAN/GPS i o dziwo oba interfejsy działają , uruchomiłem zarówno WAN (modem zkartą SIM AEORO) jak i GPS . A w specyfikacjach tego modelu nigdzie nie widziałem w momencie kupna jego. Ciekawa rzecz dojrzałem się również slotu na dodatkowy dysk SSD MSATA (rozmiar half) a producent nic na ten temat nie wspomina. Kupiłem taką kartę msata halfsize SSD 256 GB za sporą kasę ale niestety bios XT3 , nawet najnowszy tego nie wykrywa. Ale slot z opisem na krawędzi SSD jest, tylko czemu ma służyć , nie wiem. Nawet przez chat DELLa rozmawiałem na ten temat , nic nie wiedzą. (chat USA). Dlatego model XPS funkcjonalnie mi odpowiada o ile da się go rozszerzyc o WWAN/GPS.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: piotr_solek » 25 wrz 2017, 11:08

maciekz pisze:No właśnie w specyfikacjach żadnego modelu XPS....

Nie ma.
maciekz pisze:ale te samą sytuacje miałem z XT3, znalazłem kartę WWAN/GPS ..

W tej klasie laptopów port wwan jest standardem. Może nie być modemu ale wejście i anteny zawsze są.
maciekz pisze:Ciekawa rzecz dojrzałem się również slotu na dodatkowy dysk SSD MSATA (rozmiar half) a producent nic na ten temat nie wspomina.
W nowszych modelach można już wymiennie używać tego portu pod wwan lub pod nośnik SSD
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, 11:33 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ma
maciekz
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2017, 11:19

Re: Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: maciekz » 25 wrz 2017, 11:23

No właśnie rozmawiałem przed chwilą na chacie z dellem , baka twierdziła , że ten model nie ma opcji wwan. I bądź tu mądry. Też jestem tego zdania , że za tką kasę laptop musi mieć gniazdo na taką kartę , stąd moje pytanie do kogoś , kto dysponuje takim laptopem i ma taką karte zamontowaną o ile to możliwe. Ci przedstawiciele della w kontakcie z z klientami nie mają za bardzo wiedzy , pewnie to są pracownicy call center zewnętrznego znając życie. Ja potrzebuję kontaktu z właścicelem takiego laptopa a lbo setrwisantem.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: piotr_solek » 25 wrz 2017, 11:36

Ja do XPS ów, a miałem ich sztuk jeden, jestem zrażony. Chociaż już model z 2008 miał wtedy port wwan :)

Tutaj zdaje się dwie osoby szukały rozwiązania. Jeden z użytkowników narzekał właśnie na matryce z super rozdzielczością i dlatego sugeruje kupić od Dell by w razie czego mieć możliwość zwrotu.

maciekz pisze: Ja potrzebuję kontaktu z właścicelem takiego laptopa a lbo setrwisantem.


Szukanie czegoś, czego nie ma, też mija się z celem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ma
maciekz
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2017, 11:19

Re: Karta WWAN w serii XPS 15 9530,9550 lub 9560

Postautor: maciekz » 26 wrz 2017, 21:36

Dzięki za rekacje , proszę o inne wypowiedzie , z góry dziękuję, pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]