Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Wo
WookiePL
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2012, 09:46

Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Postautor: WookiePL » 28 mar 2012, 09:50

Witam, mam poważny problem

Podczas pracy na moim nowym Dellu XPS L502x (pełna konfiguracja tutaj: http://www.ceneo.pl/14517999s) wyskoczył mi taki oto bluescreen: http://imageshack.us/photo/my-images/194/img0163y.jpg/
Jak widać problem to "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"
Następnie zrestartowałem komputer, wybrałem uruchom system Windows normalnie, tuż po zniknięciu loga systemowego bluescreen pojawił się ponownie.
Kolejny restart i wybrałem naprawianie systemu windows, tym razem nie był nawet dostępny tryb awaryjny. Rozpoczęła się cała procedura, po chwili jednak komputer znów wyświetlił bluescreena.
I tutaj zaczęło się najgorsze: chciałem ponownie zrestartować komputer, jednak ok. 2 sekundy po wciśnięciu przycisku uruchomienia (zaświecą się diody na obudowie, ekran pozostaje czarny, ruszają na chwilę wiatraki) komputer się wyłącza.

Jak widać problem wydaje się poważny, mam nadzieje że z dyskiem twardym wszystko w porządku, bo jest tam trochę danych, których nie chciałbym stracić.
Laptop jest nowy, ma może kilka tygodni.

Dodam jeszcze, że podczas owego incydentu do komputera przez hdmi był podłączony dodatkowy monitor (samsung T27A550) (był ustawiony jako główny ekran, a ten od laptopa jako rozszerzony, jednak bluescreen pojawił się na ekranie laptopa), również jego odpięcie nic nie zmienia.
Podczas pracy było uruchomionych stosunkowo dużo programów.

Co zrobić w ten niekomfortowej sytuacji?
Czy widzicie jakieś wyjście, poza tym do serwisu?


sp
spoko
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:46

Re: Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Postautor: spoko » 01 kwie 2012, 18:51

Muszę przyznać, że te laptopy potrafią podnieść ciśnienie. Też pojawil się u mnie bluescreen kilka razy bez konkretnego powodu, podczas normalnej pracy. To dziwne - bylo to po instalacji programu ktory nie chciał puścić AVG antywirus.


XPS L502X
e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Postautor: e-help24eu » 01 kwie 2012, 22:00

serwis nie wezmie ci komputera za taki duperel. ten komunikat moze oznaczac wszystko i nic. najlepiej podejrzec dump'y w jakims analizatorze. najprostsze wyjscie : instalacja wszystkich nowszych wersji sterownikow


Wo
WookiePL
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2012, 09:46

Re: Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Postautor: WookiePL » 02 kwie 2012, 17:26

Czy wy ludzie naprawde nie umiecie czytac ze zrozumieniem??!! Jakie sterowniki jakie analizy skoro ja nawet nie moge grata URUCHOMIC??


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Postautor: e-help24eu » 02 kwie 2012, 18:17

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:04 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


Fi
Filips
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2012, 08:24

Re: Dell XPS L502x nie uruchamia się po bluescreenie

Postautor: Filips » 14 kwie 2012, 10:00

Dokladnie! Przetestuj kosci pamieci, moze jedna wypadla ze slotu (bywa). A potem zrob diagnostyke, odpala sie ja z przycisku F12, bo moze faktycznie polecial dysk.
Jesli chodzi o dane to w tym modelu bez problemu mozesz wyjac dysk i podpiac go jako zewnetrzny do innego laptopa. Jezeli nie jest maksymalnie uszkodzony to uda ci sie zgrac dane.


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]