Cykanie dysku.

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Awatar użytkownika
Pipi

Cykanie dysku.

Postautor: Pipi » 11 kwie 2010, 21:04

Mam dell xps 1330. Od dwóch dni zauważyłam ze mój różowy notebook zaczął wydawać dziwne dźwięki. Jak by cykanie zegara. Co to jest? Mam zacząć się martwić?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Cykanie dysku.

Postautor: DELLMania » 12 kwie 2010, 18:52

Wiele osób się nas o oto pyta. Powiedział bym : "te typy tak mają" :)
Ale warto zapytać bezpośrednio serwis Dell podając Service Tag.
Być może zalecą wymianę dysku. Wiele modeli z systemem parkowania głowicy podczas wstrząsów wykazuje cykanie dysku. Nie zdarzyło się nam aby którykolwiek się popsuł pomimo cykania. Ale jak już napisałem wcześniej, warto zapytać serwis.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Ma
Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2010, 10:07

Re: Cykanie dysku.

Postautor: Maciej » 19 kwie 2010, 10:11

Mój XPS 1330 robi dokładnie to samo od roku. Jeszcze nic się z nim nie stało. Serwis raz mi dysk wymienił ale nowy dysk ma dokładnie takie samo zachowanie. Mam nadzieję że nic już się z tym nie stanie. W razie czego robię raz w tygodniu backup danych :)


to
tomek176
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:14

Re: Cykanie dysku.

Postautor: tomek176 » 12 gru 2010, 11:56

Witam,

Miałem od zawsze tak samo, ale warto od czasu do czasu sprawdzić co się z naszym dyskiem dzieje za pomocą jakiegoś programu diagnostycznego (np. Hdd Tune). Niestety tak jak wielu jest producentów dysków tak wiele jest ich zachowań. Mój oryginalny dysk (jeśli dobrze pamiętam był to samsung) niestety padł. Na szczęście na czas udało mi się zapobiec utracie danych. Po zgraniu ich na nowy dysk (Seagate Momentus 320GB) dysk od razu padł.


Dell XPS M1530

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]