Studio XPS 16 - problem z grafiką

Problemy związane z: Laptop Dell XPS Studio
R_
R_O_B
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:36

Studio XPS 16 - problem z grafiką

Postautor: R_O_B » 11 gru 2010, 17:45

Na początek jako nowy użytkownik forum witam wszystkich. Zarejestrowałem się , bo mam pytanie dotyczące mojego DELLa.
Używam sobie laptopa Studio XPS 1645 z takim oto sprzętem:
Core i7 720
6GB RAM 1333
500 GB HDD 7200 rpm
Radeon HD 5730 1GB

Kiedy podłączę zewnętrzny monitor (nie ważne, czy przez DP, HDMI czy standardowe VGA) daje się zaobserwować po kilku minutach dramatyczny spadek wydajności grafiki w grach - do tego stopnia, że nie da się grać w zupełnie żadną grę nawet na minimalnych wymaganiach (nawet gry z 2000 roku) - odświeża raz na kilka sekund. Dzieje się tak zawsze po kilku minutach od włączenia gry, a po odłączeniu zewnętrznego monitora (iiyama e2710HDS 27'' Full HD) problem od razu znika. System to Windows 7 x64 Professional - oczywiście legalny. Wszystkie sterowniki aktualne. Spotkaliście się kiedyś z takim problemem? Czy wina może leżeć po stronie sprzętu czy oprogramowania? Czy może to być wina monitora? Format koloru pikseli mam ustawiony na YCbCr 4:4:4. A i jeszcze jedno, co może jakoś naprowadzić: kiedy podłączę się pod ten monitor kablem HDMI i ustawię w systemie wyjście audio na HDMI, rozłącza mi się z routerem karta wi-fi i nie mogę nawiązać połączenia mimo, że widzę listę dostępnych sieci. Problem nie występuje w przypadku głośników wbudowanych oraz podłączonych do laptopa przez mini-jack. Z góry dzięki za pomoc i sugestie :)


Wróć do „Laptopy Dell XPS Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]