Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: DELLMania » 16 lut 2010, 15:26

Użytkownicy systemu Windows 7 Zaczęli narzekać na gwałtowny spadek żywotności baterii w ich laptopach. Wielu użytkowników którzy zainstalowali Windows 7, po niecałych dwóch miesiącach użytkowania zobaczyli komunikaty: "Żywotność akumulatora się zmniejsza", lub "Rozważ wymianę baterii".

Postanowiliśmy sprawdzić te informacje. Na dwóch laptopach zainstalowaliśmy Windows 7. Do testu użyliśmy notebooka Latitude E6400 oraz Precision M4400. Niestety po dwóch miesiącach użytkowania obydwa komputery wyświetlają powyższe komunikaty. Z informacji w sieci wynika ze problem jest ogólnie znany, jednak firma Microsoft oficjalnie się nie ustosunkowała do tego. Jak twierdzą pamięć baterii posiada osobny układ zarządzający oraz informujący system o jej stanie i system Windows nie może modyfikować tych rekordów. Poza tym system Windows 7 ma lepiej zarządzać zasilaniem co ma powodować dłuższym działaniem na bateriach. Zatem dlaczego tak się dzieje ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
z3
z3n0n
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2010, 11:13

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: z3n0n » 17 lut 2010, 11:16

Jeśli dzieje się tak tylko w Dellach - znaczy to, że to wina Della. Notebooki tej marki nigdy nie cieszyły się dobrą opinią (z wyjątkiem sprzedawców i tego forum), a więc nie dziwi to, że jak zwykle coś dziwnego dzieje się w przypadku Della i nowego systemu operacyjnego MS. Polecam Toshibę - z nią żadnych problemów nie ma, ceny dużo korzystniejsze niż u Della, żywotność sporo większa, z Win7 działa bez idiotycznych komunikatów po 2 miesiącach na temat akumulatora :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: DELLMania » 17 lut 2010, 11:24

Forum jest obiektywne i nie nastawione na DElla. Każdy może się wypowiedzieć pozytywnie ale i negatywnie na temat tej marki. Z windowsem 7 i bateriami problemy mają nie tylko użytkownicy dell ale i innych marek na całym świecie.

http://blogs.msdn.com/e7/archive/2010/02/08/windows-7-battery-notification-messages.aspx


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
bartekberi

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: bartekberi » 18 lut 2010, 12:49

Jestem posiadaczem laptopa Dell Latitude E6400 i mam ten sam problem. Bateria trzyma mi około 30 minut. Próbowałem instalować Linuxa i na nim bateria trzyma normalnie...


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: DELLMania » 19 lut 2010, 11:33

Z tego wniosek ze bateria nie zostaje uszkodzona a jedynie windows 7 przekłamuje w swoich obliczeniach. Poczekajmy jednak na więcej osób doświadczonych tym problemem. Wtedy będzie można wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ch
chrom100
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2010, 23:18

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: chrom100 » 04 wrz 2010, 23:26

Witam,
kupiłem nie dawno della inspirion 1764 i jak na razie spoko nie narzekam na baterie, trochę gorzej jest w przypadku touchpada ma nie raz małe zacinki, znaczy się słabo reaguje gdy np. chcę kliknąć.


ja
jarekmd
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2009, 23:03

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: jarekmd » 07 paź 2010, 20:02

Witam. Używam Della Inspirona 1720. Przez pewien czas miałem na nim Win7 i działał sprawnie bez problemów - niestety był to czas poniżej 2 m-cy. Pomijając naprawdę komfortową pracę na tym systemie i dopasowanym do niego sprzęcie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownych bywalców niniejszego forum używa tego modelu (Inspiron 1720) i Win 7... dłużnej niż 2 m-ce i czy również ten model "obdarowany" został bateryjną niekompatybilnością z Win 7? Interesuje mnie to gdyż chce zrezygnować z XP (brak możliwości wykorzystania wszystkich możliwości notebooka) i chcę wiedzieć czy po czasie nie zaskoczy mnie bateryjna awaria. Za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuje.


an
andrzej83
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2010, 11:10

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: andrzej83 » 05 gru 2010, 11:41

Witam wszystkich. Ja od ponad roku użytkuje Della Latitude D 630, zakupiony z Vistą i problemów z baterią nie było. Po zainstalowaniu Win 7 Ultimate pojawił mi się opisywany komunikat a na dzień dzisiejszy( po 5 miesiącach) bateria trzyma do 5 minut. Strasznie to niekomfortowe, dlatego rozważam powrót do Visty mimo wszystkich wad tego systemu.
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 11:47

To może zamiast Visty lepiej XP ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ig
igortomek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2010, 21:05

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: igortomek » 06 gru 2010, 12:26

A znajdziesz mi wszystkie sterowniki do inspirona 15R pod xp :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 12:52

heh. nie sprawdzałem. ale jak nie ma to lepiej faktycznie Vista. Problem Baterii wg Microsoft nie istnieje a każdy ma z tym problemy.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
pc
pchelcok
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2010, 12:08

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: pchelcok » 19 gru 2010, 01:11

Jeśli o mnie chodzi to mam Vostro od maja 2010 więc ponad pół roku, cały czas na Windows 7.
Bateria raczej jest ok, raczej bo wiadomo że z czasem jej żywotność spada, natomiast przed Dellem miałem laptopa Maxdata (ok 3lata) cały czas na XP, chwilowo Vista, później Windows 7, i zaczęły się schody bo z czasem bateria spadała, aż do chwili kiedy nie trzymała dłużej niż 1 minuta, o tyle dziwne że na innym systemie nie ładowała się, pomyślałem że pewnie bateria padła, ale chyba jednak nie bardzo gdyż z drugą miałem identyczną sytuację. Nie instalowałem na kompie Linuxa, natomiast na XP i Viście bateria już nie działała poprawnie. Nie wydaje mi się że nagle spadła żywotność baterii, gdyż za szybko padła (2 tyg) i z druga identycznie więc jednak coś jest nie tak po stronie Win7, na pewno jeśli chodzi o starszy sprzęt. Zobaczymy co będzie z Dellem.


Dell Vostro 3300: Toshiba 320GB (7200), 3GB RAM DDR3, Intel Core i3, Windows 7 Ultimate 64
ml
mlinio
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2012, 18:00

Re: Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: mlinio » 05 lut 2012, 15:09

heh z tą baterią pod win 7 to są jaja mam studio 1557 i po 2 latach użytkowania ( po roku była wymieniana płyta główna w serwisie ale to już na osobny post) od 3 miesięcy mam komunikat żeby wymienić baterię, obecnie na baterii wytrzymuje 10-15 min, chociaż i potrafił się wyłączyć natychmiast po odcięciu zasilania, ale o dziwo po komunikacie że należy podłączyć inne źródło zasilania od wczoraj notebook pracuje dalej jeszcze nie sprawdziłem dokładnie ile ale prawdopodobnie około godziny więc jak przypuszczam nie jest to problem ogniw lecz oprogramowania jakim jest obsługiwana. Niecierpliwie czekam na rozwiązanie tego problemu gdyż jest bardzo uciążliwe noszenie ze sobą notebooka "stacjonarnego" a bateria w tej chwili nie jest w moim budżecie ;)


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]