Przywracanie systemu. Problem z partycją

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
re
redrum
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:25

Przywracanie systemu. Problem z partycją

Postautor: redrum » 03 paź 2012, 16:41

Witam serdecznie.

Mam problem z laptopem Narzeczonej. Dell Inspiron M5010. Laptop zawieszał się po zalogowaniu do Windows 7. Powiedziała, że nie zależy jej na prywatnych pliki, więc skorzystałem z przywracania systemu nie zwracając uwagi na te pliki.

Przywracanie poszło pięknie - wkrótce pokazał się czysty systemik, ale coś mnie naszło, żeby odzyskać muzykę i użyłem Partition Wizard. Musiał trochę popracować, więc zostawiłem go na noc i rano już nie dało się nawet zrobić przywracania z partycji recovery.

Parę razy udało mi się dostać do menu della potem do menu rozruchu, gdzie próbowałem wszystkich opcji i teraz stanąłem na przywracaniu do stanu fabrycznego z płyty, którą (całe szczęście) wypaliłem zaraz po zakupie lapka.

I tu pojawia się kolejny problem, bo po wybraniu tej opcji wyskakuje komunikat:
Dysk jest nieodpowiedni dla tego procesu. Użyj dysku twardego o pojemności co najmniej GB.

Stąd mój wniosek, że C: i oraz pozostałe partycje zostały przemielone i dell nie może się połapać. W tej sytuacji powinienem chyba sformatować, albo/i ustalić nowe partycje. Nie mam jednak pojęcia jak to funkcjonuje w win 7, bo ostatni format robiłem jeszcze na win 98.

Czy ktoś mógłby mi doradzić co mam teraz zrobić? Format? Jakiś program do tworzenia partycji? Czy to nie spowoduje problemów z przywracaniem do stanu fabrycznego? Chodzi mi o to czy do użycia tej płytki wystarczy sama czysta partycja? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za info z jakich narzędzi skorzystać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

RL


e-
e-help24eu
Dellmania User
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2012, 18:52

Re: Przywracanie systemu. Problem z partycją

Postautor: e-help24eu » 03 paź 2012, 16:45

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 09:13 przez e-help24eu, łącznie zmieniany 1 raz.


re
redrum
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:25

Re: Przywracanie systemu. Problem z partycją

Postautor: redrum » 03 paź 2012, 17:03

ok, tak zrobię, a jeszcze tylko kontrolnie zapytam - ta kopia zapasowa z cd powinna dać się przywrócić na taki "przehulany" dysk c:/ ?


ja
jamka1977
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:36

Re: Przywracanie systemu. Problem z partycją

Postautor: jamka1977 » 15 gru 2012, 22:40

Witam mam identyczny problem, ale niestety ktoś wykasował rozwiązanie.
Ktoś pomoże?


Lv
Lvcas
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2013, 20:36
Kontaktowanie:

Re: Przywracanie systemu. Problem z partycją

Postautor: Lvcas » 15 sty 2013, 20:45

Witaj.
Trochę się znam na tych laptopach, bo miałem z nimi trochę kłopotów, mam nadzieję, że nie popełnicie podobnych błędów :)

Przede wszystkim jak już będziecie przywracać do stanu fabrycznego, zróbcie kopie pozostałych partycji (pliki gdzieś zgrajcie) bo po przywróceniu do stanu fabrycznego (gdzie była tylko 1 partycja) będą błędy.

Format w przypadku windowsa 7 jest prosty. Dodatkowo jeśli wybierzemy opcję zachowania plików, pliki z poprzedniej instalacji windowsa będziemy mieć zachowane w katalogu "Windows.old".

Jakby były jakieś pytania - pytajcie śmiało.


Pozdrawiam
Zachęcam Cię do sprawdzenia indywidualnych lekcji śpiewu w Krakowie. Najwyższa jakość w przyjaznej i miłej atmosferze. Sprawdź koniecznie.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]