Nowy Windows 7

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
Ko
Konradk
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2009, 12:26

Sterowniki Windows 7 - XPS m1530

Postautor: Konradk » 22 sie 2009, 12:30

Dzisiaj zauważyłem ze DELL wypościł sterowniki do niektórych laptopów pod nowego windowsa (miedzy innymi XPS studio), ale niestety dla laptopów serio XPS takowe się nie pojawiły. Orientuje się ktoś czy w ogóle takie sterowniki powstaną w przyszłości (aplikacje również np. QuickSet). Wiem ze windows 7 pobiera własne sterowniki ale lepiej to wygląda kiedy firma oficjalnie wspiera system.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Sterowniki Windows 7 - XPS m1530

Postautor: DELLMania » 22 sie 2009, 13:46

Myślę że jak z każdym nowym produktem firmy Microsoft - trzeba będzie troche poczekac aż producenci zaczną pisać sterowniki pod nowy system.
Samo napisanie sterownika nie wystarczy. Trzeba jeszcze uzyskac certyfikat firmy Microsoft na poprawne działanie takiego sterownika.
Pojawienie się sterowników pod większość sprzętów firmy Dell to prawdopodobnie kwestia kilku miesięcy, w najlepszym wypadku tygodni.
Dell już rozpoczął prace nad sterownikami dla swoich produktów. Efekty ich pracy na stronie (niestety wersja ang.):
http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/win7_support/win7_portal?c=us&l=en&s=gen


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Nowy Windows 7

Postautor: DELLMania » 22 sie 2009, 13:54

W tym wątku umieszczamy wszystko na temat problemów i informacji na temat Windows 7


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Żywotność baterii zmniejsza się pod Windowsem 7 !

Postautor: DELLMania » 16 lut 2010, 15:26

Użytkownicy systemu Windows 7 Zaczęli narzekać na gwałtowny spadek żywotności baterii w ich laptopach. Wielu użytkowników którzy zainstalowali Windows 7, po niecałych dwóch miesiącach użytkowania zobaczyli komunikaty: "Żywotność akumulatora się zmniejsza", lub "Rozważ wymianę baterii".

Postanowiliśmy sprawdzić te informacje. Na dwóch laptopach zainstalowaliśmy Windows 7. Do testu użyliśmy notebooka Latitude E6400 oraz Precision M4400. Niestety po dwóch miesiącach użytkowania obydwa komputery wyświetlają powyższe komunikaty. Z informacji w sieci wynika ze problem jest ogólnie znany, jednak firma Microsoft oficjalnie się nie ustosunkowała do tego. Jak twierdzą pamięć baterii posiada osobny układ zarządzający oraz informujący system o jej stanie i system Windows nie może modyfikować tych rekordów. Poza tym system Windows 7 ma lepiej zarządzać zasilaniem co ma powodować dłuższym działaniem na bateriach. Zatem dlaczego tak się dzieje ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Futri

Re: Nowy Windows 7

Postautor: Futri » 24 maja 2010, 16:35

Dzwoniłem do Della akurat w sprawie chłodzenia bo "parzy" xD ale mimochodem zapytałem o stery do windowsa 7 bo mam dell studio 1537. I jak miałem przez jakiś czas windows 7 to brakło mi paru sterów. Gość mi powiedział że po prostu laptopy podobne do mojego nie maja wsparcia DELL w sterownikach mówił że mogę poszukać na stronie producenta o.O gdzie o ile z karta grafiki nie kłopot to z reszta miodzio to to nie jest a sterów co instaluje jest całkiem sporo.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Nowy Windows 7

Postautor: DELLMania » 25 maja 2010, 12:21

Niestety,
nie wszystkie modele Dell mają wsparcie Windows 7 pomimo że Dell zaleca windows 7 !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ol
olx041
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2010, 19:36

Re: Nowy Windows 7

Postautor: olx041 » 29 cze 2010, 20:20

potrzebuję pomocy, właśnie kupiłam laptop i przy włączaniu zawsze pokazuje sie napis : No operating system is currently installed on this computer. Co teraz mam robić ? Pomóżcie proszę


Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: Nowy Windows 7

Postautor: Bols » 29 cze 2010, 22:37

Nie masz systemu zainstalowanego więc go zainstaluj ;)


wN
wNuk
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2011, 20:06

Re: Nowy Windows 7

Postautor: wNuk » 04 sty 2011, 21:57

Witam, z Dell mam do czynienia po raz pierwszy.Mam problem z instalacja 7...mianowicie...powiedzmy ze mam Dell Inspiron N5010 i nie mam systemu (nie wazne dlaczego, hipotetycznie) zaczynam instalowac z plytki i zonk przy wyborze opcji instaluj po zaladowaniu sie plikow... Dell mowi ze brak sterownikow do napedu, a paradoksalnie z niego zaczynalem instalke, czy to jakies zabezpieczenie della? Ktos mial z tym problem i wie jak to obejsc?


Kr
KrzysiekS
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2011, 14:53

Re: Nowy Windows 7

Postautor: KrzysiekS » 06 sty 2011, 15:05

Kupiłem sobie laptopa Dell xps l501x pierwszy osobisty laptop w moim życiu wszystko oki sprzęt fajny tylko jeden minusik w zestawie była płytka ze sterownikami a z systemem brak :( ?? Mam Windows 7 Home Premium 64-bit ("po Polsku") ale sprzęt mi sie uruchomił i mam wszystko po Angielsku. Poszperałem w necie I zrobiłem sobie płytkę DVD Recovery próbowałem zrobić reinstal ale bez skutecznie jak było tak jest [nie pojawiło mi się tak jak w poprzednim systemie XP; którą partycje mam sformatować i jak je podzielić ] a i dlaczego na wstępie win 7 zajmuje na dysku C ponad 50GB nie rozumiem ???
Pomóżcie jestem w tym zielony i fajnie by było jak by mi ktoś to napisał jak to zrobić krok po kroku albo podał link do strony gdzie to jest opisane: {przypominam mam tylko płytkę z recoverem da rade to zrobić?}
Chodzi mi konkretnie o :
Sformatować dysk
Podzielić na partycje bo chce mieć trzy (a w ogóle mi ta opcja nie wyskakuje)
Mieć Windowsa 7 po polsku a nie jak obecnie po angielsku
Pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]