Jak pozbyć się IAStorDatasvc

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
cj
cjerzy1
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2011, 09:31

Jak pozbyć się IAStorDatasvc

Postautor: cjerzy1 » 12 gru 2014, 15:48

Laptop Dell z systemem Windows 64 bit. Od kilku dni przy każdym włączeniu komputera uruchamia się proces IAStorDatasvc, który powoduje: grzanie się laptopa, spowolnienie pracy, za głośna praca wentylatora, zużycie pamięci na poziomie 25 %.
Jak to dziadostwo wyłączę, to od razu wszystko wraca do normy. Proszę o pomoc w całkowitym odinstalowaniu tego gada, żebym go już więcej na oczy nie widział. Chyba, że to powiązane jest z jakimś programem, jeżeli tak to z jakim ?


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Jak pozbyć się IAStorDatasvc

Postautor: Karoolcia » 13 gru 2014, 00:19

Proces "IAStorDatasvc" to proces Intel Rapid, musisz usunąć ten program całkowicie poprzez "Dodaj lub usuń programy" :)
Ewentualnie przy Windowsie 8.1 jest opcja "wyłącz program przy uruchamianiu systemu" i bodajże program "Delayed launcher" odpowiada za ten program (mi wyświetla, że to jest od Intel Rapid) i można spokojnie go wyłączyć. Nie wiem jak jest w Windowsie 7, u mnie jest taka możliwość.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]