Dell Inspiron N5030-5138

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
Ka
Kaendril
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2014, 13:08

Dell Inspiron N5030-5138

Postautor: Kaendril » 26 paź 2014, 13:28

Witam.
Mam problem z lapkiem. Chciałem zrobić recovery, po kolei klikałem co trzeba, wreszcie się zaczęło i... zakończyło. Problem polega na tym że zakończyło formatowanie Partycji C (dysk nie był dzielony, jest tylko 1 partycja), a kiedy miało zacząć wgrywać nowe pliki wyskoczył bład:

Obrazek

Na necie znalazłem że błąd ten może oznaczać że partycja do recovery jest uszkodzona. Jak mógłbym jeszcze zainstalować windowsa? Próbowałem z DVD ale komputer jak by jej nie widział i nie chciał jej uruchomić. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Dell Inspiron N5030-5138

Postautor: Karoolcia » 27 paź 2014, 21:25

Też tak mi się wydaje, że partycja recovery jest uszkodzona, stąd te problemy.
Jeśli chodzi o zainstalowanie Windowsa to masz dwie opcje - przez płytę CD/DVD lub przez pendrive. Jeśli pierwsza opcja nie działa to sprawdź czy płyta nie jest porysowana, uszkodzona albo czy laser w Twoim napędzie nie jest uszkodzony (włóż inną płytę i zobacz czy działa), oraz czy Twój napęd obsługuje płyty DVD (jeśli instalujesz Vistę/7/8 jest ona potrzebna). Drugą opcją jest właśnie pendrive, musisz go odpowiednio sformatować (jak to zrobić? Tutaj jest link do tego - http://www.youtube.com/watch?v=fRw6gCOsQFE, jeśli posiadasz Windows 7 tutaj jest instrukcja http://siedem.it/porady/jak-zainstalowa ... omoca-usb/), a potem w BIOS'ie ustawić kolejność uruchamiania na USB - czyli na naszego pendrive.
Przyczyną może być sam BIOS, dlatego jeśli nie uda Ci się zainstalować Windowsa w taki sposób jaki opisałam to oznacza, że jest on po prostu nieaktualny i trzeba go zaktualizować.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]