Vostro 5581 - problem z wentylatorem

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
mi
michu
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2019, 13:48

Vostro 5581 - problem z wentylatorem

Postautor: michu » 17 paź 2019, 13:54

Witajcie,

2 tygodnie temu zakupiłem laptop Vostro 5581.

Zauważyłem że podczas jego pracy co jakiś czas załącza się głośny wentylator, wypuszczając po prawej stronie (pod ekranem) gorące powietrze.

Przymknąłbym na to oko, aczkolwiek po zamknięciu laptopa, po przejściu w stan uśpienia ten wentylator również się włącza, głośno pracując i wypuszczając ciepłe powietrze.

Stąd pytanie, jest to naturalne zachowanie w tym modelu oraz sposób na chłodzenie, czy raczej powinienem się tym martwić i oddać go na diagnostykę na gwarancję?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 852
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Vostro 5581 - problem z wentylatorem

Postautor: piotr_solek » 18 paź 2019, 19:14

michu pisze:Witajcie,

2 tygodnie temu zakupiłem laptop Vostro 5581.
po zamknięciu laptopa, po przejściu w stan uśpienia ten wentylator również się włącza, głośno pracując i wypuszczając ciepłe powietrze.


Jak pracuje to znaczy , że komputer się obudził (lub nie wyłączył). To samo niedokończone zdanie/aktualizacja może powodować dalszą pracę laptopa. Zaplanowane/automatyczne zadania mogą też wybudzić komputer. Trzeba sprawdzić , które dotyczy.
Sugeruje poczytać o optymalizacji i wyłączaniu zbędnych usług w Win10.

Warto też sprawdzić, czy nie ma jakiś krytycznych aktualizacji na stronie producenta . Przed zainstalowaniem można sprawdzić opis "łatki", bo nie zawsze aktualizacje przynoszą pozytywne efekty.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]