DELL Vostro 2520 - problem z uruchomieniem

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
gr
grzans
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 12:57

DELL Vostro 2520 - problem z uruchomieniem

Postautor: grzans » 01 gru 2016, 13:06

Witam, posiadam laptopa Dell Vostro 2520 od około 3 lat. W ostatnich 3 tygodniach mam problem polegający na tym, że po włączeniu i wejściu do Windowsa na pulpit laptop przestaje reagować. Można ruszać kursorem po pulpicie ale nic więcej nie da się zrobić. Po około 5 minutach takiego stanu słychać dźwięk jakby stacja CD próbowała czytać dysk, nagle laptop się odwiesza i wszystko zaczyna się ładować. Podczas tych 5 minut zawieszki ikonka połączenia z WIFI ma wygląd jakby cały czas szukał sieci. Na laptopie nic nie ma oprócz jednego programu, który służy mi do pracy. Nie używam go do przeglądania żadnych stron internetowych. Ma zainstalowanego antywirusa. Problem nie występuje przy każdym włączeniu laptopa ale w około 85% przypadków włączania. Dodam, że kupiłem dwa takie laptopy ten sam model i w drugim około 3 miesięcy temu to samo się działo, tylko że po wejściu do Windowsa zawieszał się i nic nie dało się zrobić. Myślałem, że to pracownicy coś zainstalowali/pobrali bo mieli dostęp do tego komputera ale po takich samych objawach na moim laptopie wiem, że to nie ich wina. Na tym laptopie pomógł format. Może ktoś miał taki sam problem. Proszę o pomoc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL Vostro 2520 - problem z uruchomieniem

Postautor: piotr_solek » 01 gru 2016, 13:40

Trzeba sprawdzić dysk (jego parametry SMART). Inna kwestia to odinstalowanie programu antywirusowego chyba, że komputer jest używany do pobierania różnych "nie do końca legalnych" programów, treści.. W wielu przypadkach taki (źle skonfigurowany) program znacznie spowalnia system przez automatyczne skakanie komputera zaraz po jego uruchomieniu. Myślę, że sieć plus system jest bez tego dobrze zabezpieczona.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 16:24 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
gr
grzans
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 12:57

Re: DELL Vostro 2520 - problem z uruchomieniem

Postautor: grzans » 01 gru 2016, 13:47

Z dyskiem wszystko ok. Na komputerze nic nie ma oprócz jednego programu służącego mi do pracy. Tak jak pisałem komputer nie służy do przeglądania internetu, pobierania plików itd. Program antywirusowy cały czas taki sam a problem pojawił się 3 tygodnie temu. Zobaczę jeszcze co jest w dzienniku zdarzeń. Jakie błędy itd.


Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]