Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Problemy związane z: Laptop Dell Vostro
lz
lzqm
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:07

Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Postautor: lzqm » 16 lis 2014, 19:20

Witam
mam problem z dźwiękiem na panelu przednim słuchawki. Gniazdo słuchawkowe działa tzn dźwięk jest w słuchawkach ale jest również w głośnikach lapka. Panel IDT nie wykrywa słuchawek więc nic nie można tam ustawić. Może ktoś mi pomóc?
dane: vostro 1720 win7 sterownik: IDT wer. 6.10.0.6224
pozdrawiam


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Postautor: Karoolcia » 17 lis 2014, 16:20

Witaj ;)
Czy aktualizowałeś niedawno sterownik? A jeśli tak, to czy problem nadal występował? Jeśli nie to powróć do wcześniejszej wersji. Posiadam wersję 6.3.9600 i nie mam żadnego problemu. Dell Audio również powinien wykryć słuchawki, ponieważ dopiero po wyborze rodzaju słuchawek zaczynają poprawnie działać. Więc może jednak to ten program sprawia problemy? Ale najpierw sprawdź ten sterownik :)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
lz
lzqm
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:07

Re: Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Postautor: lzqm » 17 lis 2014, 19:30

Cześć Karoolcia
Powiem tak win7 jest od niedawna (4,5 m-cy) po nowej instalce gniazdo słuchawkowe nie było używane. jak zwykle zupełny przypadek sprawił, że okazło się potrzbne i Upss nie działa. Gniazdo nie rozpoznawało, żadnych słuchawek sterownik chyba jakiś windowsowy był teraz nie powiem jaki ale na pewno nie działąło, wszedłem na tronkę della sprawdziłem czego brakuje i dograłem . po wgraniu IDT gniazdo ożyło ale gra razem z głośnikami a GIU IDT na ikonie gniazda słuchawkowo pokazuje, że słuchawki są nie podłączone. Wyglada tak, że karta muzyczna działa, gniazdo działa ale coś jest nie tak.
pozdrawiam


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Postautor: Karoolcia » 17 lis 2014, 22:00

Czyli wychodzi na to, że wina leży po stronie Windowsa, nie sterowniku. Najlepszym sposobem aby sprawdzić, czy faktycznie są prawidłowo wykryte słuchawki jest włączenie Skypie (najpierw podłącz słuchawki). Po włączeniu należy kliknąć na "Narzędzia", następnie "Opcje...", włączy się okienko z wszystkimi ustawieniami, trzeba wybrać zakładkę "Ustawienia audio". A więc tam na dole, w Głośnikach, kliknij na zielony przycisk Play - usłyszych dzwonek który informuje jak ktoś dzwoni do Ciebie. Jeśli pójdzie dźwięk na głośnikach mimo tego, że są słuchawki - albo coś jest nie tak ze słuchawkami, albo całkowicie system nie wykrywa słuchawek. Jeśli dźwięk będzie w słuchawkach to będzie oznaczało, że słuchawki są źle wykryte przez Windowsa. Nie posiadam 7 więc dobrze Ci nie doradzę dobrze (napiszę Ci instrukcję jak to zrobić żebyś nie musiał szukać na Internecie), ale możesz słuchawki wyszukać za pomocą "Znajdź i rozwiąż problemy".
Start -> Panel Sterowania -> System i bezpieczeństwo -> Znajdź i rozwiąż problemy.
Uruchom to, włączy się okienko z nazwą "Rozwiąż problemy z komputerem"
Rozwiąż problemy z komputerem -> Rozwiąż problemy z odtwarzaniem dźwięków
Wyskoczy Ci kolejne okienko, musisz kliknąć "Dalej". Musisz poczekać, ponieważ system Windows będzie sprawdzał laptopa w poszukiwaniu błędów. Potem wyświetli Ci się że masz wybrać urządzenie które ma zostać naprawione - wybierasz słuchawki i znów klikasz przycisk "Dalej". Znów musisz poczekać, ponieważ Windows będzie naprawiał i wprowadzał zmiany. Po tym wszystkim powinno Ci wyskoczyć, że "Rozwiązywanie problemów zostało zakończone", wyskoczy Ci raport dotyczący wprowadzenia owych zmian i co naprawił (czy jakoś tak).
Więcej już nie wiem, może jeszcze coś wymyślę to dam znać ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
lz
lzqm
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:07

Re: Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Postautor: lzqm » 22 lis 2014, 19:07

witam
sorki Karoolcia ale nie działa
może ktoś ma inne pomysły


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Audio bardzo dziwny objaw na gnieździe słuchawkowym

Postautor: Karoolcia » 22 lis 2014, 20:20

A słuchawki na pewno są dobre? Spróbuj inne podpiąć do laptopa i sprawdź, czy dalej je wykrywa. Bo jeśli dalej nie może ich wykryć to może oznaczać, że są feralne. Ewentualnie wejście nie działa tak, jak ma działać.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell Vostro”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]