Spadek wydajności [Studio 1557]

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
ml
mlmar
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2010, 23:10

Spadek wydajności [Studio 1557]

Postautor: mlmar » 31 mar 2011, 15:35

Witam,

od jakiegoś czasu doświadczam spadku wydajności w laptopie.
"Ocena systemu" nie zmieniła swojej punktacji, jednak zauważam że zdjęcia wolniej się otwierają, photoshop wolniej pracuje, programy dłużej się uruchamiają. Nie instalowałem od dłuższego czasu żadnych programów czy sterowników które mogłyby wpłynąć na wydajność komputera.

Kiedy zauważyłęm spadek wydajności zacząłem też badać temperaturę komputera i wydaje się dosyć wysoka.
Ze względu na procesor pentium i7 laptop zawsze grzał sie dosyć mocno. Ale temperatura w stanie spoczynku nie spada poniżej 69°C, kiedyś wyniki były lepsze, podczas pracy internet/przeglądanie zdjęć, photoshop laptop osiąga 82-95°C szczytowa zanotowana temperatura przez program 99°C

Czy temperatura może wpływać na spadek wydajności podczas przeglądania zdjęć?


ii
iie
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:22

Re: Spadek wydajności [Studio 1557]

Postautor: iie » 29 maja 2011, 17:52

temperatura w laptopie [ i nie tylko ] do sprawa dość kluczowa, zaczynając od hałasu a na wydajności kończąc. Takie temperatury dla procka to zdecydowanie za dużo, ja na swojej i5 mam przy naprawdę ostrej gierce 70 stopni, a przy normalnej pracy 34 - 40. Mój dell [ vostro 3700 ] zbiera kurz jak szalony. Raz na miesiąc funduje mu randkę z odkurzaczem i jest całkiem spoko. Dla i5 max temperatura to 103 - 105 stopni [ chyba ] i parę razy mi taką osiągnął [ no i zdechł ]. Nie wiem jak z i7 ale pewnie podobnie


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Spadek wydajności [Studio 1557]

Postautor: duszek » 30 maja 2011, 18:20

Ja mam od 9 miesięcy Studio 1558 i od 5 miesięcy zauważyłem wzrost temperatury, ale spadku wydajności nie odczułem. Podczas grania w wymagające gry tył laptopa muszę stawiać na podwyższeniu, aby miał lepszą cyrkulację powietrza. Czy ktoś wie czy po oddaniu go do serwisu Della mogą coś z tym zrobić (np go przeczyścić)?

Temat przenoszę do działu z problemami z laptopami z rodziny Studio.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Spadek wydajności [Studio 1557]

Postautor: DELLMania » 08 cze 2011, 16:16

Można spróbować sprężonym powietrzem dmuchnąć w wentylatory. Powinno pomóc. Serwis nie zrobi nic innego. Ewentualnie wymienią wentylator na nowy.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Spadek wydajności [Studio 1557]

Postautor: Iwona » 29 paź 2011, 01:34

Odkurzacz? Sprężone powietrze? W jednym przypadku powodujesz zwiększone obroty wentylatórów, co dla ich łożysk jest zabójstwem. W drugim przypadku spreżone powietrze daje efekt jedynie chwilowy, bowiem wciska kurz z wentylatorów wprost na płytę główną skąd po pewnym czasie jest on zasysany z powrotem przez wentylatory. Jedyna rada to rozebranie laptopa i przeczyszczenie go metodami tradycyjnymi to znaczy pedzelek, wyciągnięcie rękami zwitków kurzu, a z miejsc niedostępnych jak spód płyty głównej, klawiaturka własnie sprężone powietrze. Radzę tez uzyć oliwy technicznej do nasmarowania łożysk w bardzo małych ilościach i podawanej w odpowiednie miejsca. Np. pod naklejkę na wentylatorze, gdzie większość ma bezposredni dostęp do łozyska.


Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Spadek wydajności [Studio 1557]

Postautor: Iwona » 29 paź 2011, 01:47

Spadek wydajności w większości przypadków spowodowany jest zaśmieconym systemem i niepotrzebnymi programami, które uruchamiają masę niepotrzebnych sterowników. Po roku zauważymy spadek co najmniej o 30% póxniej z dnia na dzień będzie coraz gorzej. TEMPERATURA zbyt wysoka powoduje szybsze zużywanie wszystkich cześci ( nie tylko elektronicznych)
Okablowanie które pracuje w takich temperaturach po pewnym czasie zaczyna sie wykruszać izolacja przewodów. Grafika przy temperaturach wyższych niż 60 stopni zaczyna się powolny proces przegrzewania zimnego lutu na procesorze po pewnym czasie będzie konieczny rebailing ( odnowienie połączeń BGA )


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]