Problem z wysunięciem płyty

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
kr
krzysiek2702
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2010, 18:01

Problem z wysunięciem płyty

Postautor: krzysiek2702 » 27 gru 2010, 18:14

Witam
Mam problem włożyłem płytę do laptopa i nie mogę jej wyciągnąć, kiedy daję wysuń nie ma reakcji i nie wiem co robić :cry: . Pomocy!!!


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: DELLMania » 06 sty 2011, 09:16

Jaki masz napęd? szczelinowy czy klasyczny? Przy napędach klasycznych jest opcja wysunięcia ręcznego. Wystarczy wsunąć cienki przedmiot (szpilka) w dziurkę (jest w szufladzie napędu) i mocno przestawić dźwignię na którą igła trafi. Trzeba popchnąć tą dźwignię. Przy szczelinowych tego nie ma więc raczej trzeba wymienić napę. A jak klikniesz w windowsie prawym myszy na CD i klikniesz wysuń to zadziała czy nie ?bo jeśli nie to wymiana napędu lub - może coś się poluzowało i nie styka. :) ale raczej wymiana napędu.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
zi
zinger
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2011, 18:42

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: zinger » 06 sty 2011, 18:46

Witam, mam podobny problem.
Chodzi o Studio 1550. Napęd jest szczelinowy, a problem jest następujący: pod windowsem nie działa przycisk funkcyjny do wysuwania płyt. Płyty można wysuwać tylko PPM=> wysuń. Co ciekawe, przy uruchamianiu komputera przycisk działa... Serwisant powiedział, że pierwszy raz spotyka się z tym problemem i że można to w ustawieniach systemu zmienić, niestety nie wiedział jak. Może jest jakaś szansa na pomoc dla mnie?


Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: OryginalneBaterie » 10 sty 2011, 13:59

Witaj. Myślę że trzeb aby po prostu rozkręcic laptopa i wyjac płytę,warto także naprawic przycisk od wysuwania napędu,nie rozumiem jaki ma to związek z systemem,format raczej nie pomoże.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com
zi
zinger
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2011, 18:42

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: zinger » 13 sty 2011, 12:44

Ok, napiszę jeszcze raz.
W biosie przycisk multimedialny do wysuwania płyty działa, wszystko jest ok.
Pod windowsem płytę da się wysunąć jedynie przez kliknięcie na ikonie napędu prawym przyciskiem myszy i wybraniem opcji wysuń. Związek z systemem tego błedu jest chyba czytelny teraz? Miałem nadzieję że ktoś borykał się już z tym problemem, ale to chyba nowość...


Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: OryginalneBaterie » 03 lut 2011, 22:21

Nic innego nie przychodzi mi do głowy jak uszkodzony napę,albo sam przycisk od wysuwania płyty. Można rozkręcić lapka i sprawdzić czy wszystko łaczy tak jak trzeba.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com
du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: duszek » 06 lut 2011, 14:34

Nie pracuje Ci w tle program quickset.exe od Dell'a. Miałem ten sam problem w Studio 1558, trzeba było dodać ręcznie go do autouruchamiania przy starcie systemu. Odpowiedzialny on jest za większość przycisków multimedialnych, te od muzyki, jasności, głośności będą działać bez niego, ale przycisk od DVD nie. xD Jest jeden minus: dzięki niemu wyskakuje powiadomienie jak się naciśnie capslock, i do tego deaktywuje kursor z okienka do którego wpisujemy, denerwujące trochę. Ma ktoś jakieś lepsze rozwiązanie lub umie skonfigurować tego QuickSet'a?


ki
killmebith
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2014, 20:44

Re: Problem z wysunięciem płyty

Postautor: killmebith » 29 sie 2014, 20:49

Duszek super pomoc. Dzięki wielkie. "OryginalneBaterie" twoja odp wydaje mi się co najmniej pisana przez laika. Po co rozkręcać napęd by wysunąć płytę jeżeli przycisk działa w biosie? Gdyby nie działał napęd to w każdym środowisku.


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]