Dell studio - dell factory image restore

Problemy związane z: Laptop Dell Studio
fi
fisherus
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:10

Dell studio - dell factory image restore

Postautor: fisherus » 01 gru 2010, 12:27

Witam.

Mam następujący problem. Mój komputer został zainfekowany. Udało mi się usunąć wirusa niestety wiele plików zostało zainfekowanych (niektóre nawet zostały usunięte w sposób trwały). Problem polega na tym, że chciałbym teraz przeinstalować system (obecny nie nadaje się do użytku).
Do wyboru mam w sumie dwie opcje: Dell factory image restore oraz instalacja z dysku DVD. Druga opcja aktualnie odpada gdyż jakiś tydzień temu uszkodzeniu uległ mój napęd DVD (mam zamiar oddać go do serwisu jednak aktualnie bardzo pilnie potrzebuję sprawnego komputera - najlepiej jeszcze dziś). Chciałem więc użyć "dell factory image restore". Jednakże po wejściu do menu (F8) i wybraniu opcji "factory image restore" nic się nie działo.. Okazało się, że PCResotre.exe (nie wiem czy pamiętam dobrze nazwę) został zainfekowany a następnie całkowicie usunięty z mojego komputera.
Mam zatem prośbę. Czy ktoś mógłby mi podesłać na maila plik PCRestore.exe (lub spakowany cały katalog "tools" z partycji RECOVERY) ? A może ktoś wie czy można gdzieś ściągnąć "dell factory image restore" (szukałem na stronie dell i niestety nie znalazłem). Z góry dziękuję za szybką pomoc.
Pozdrawiam
Ps: Jeżeli ktoś ma inny pomysł na odzyskanie sprawności komputera w powyższej sytuacji oczywiście również proszę o odzew.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell studio - dell factory image restore

Postautor: DELLMania » 02 gru 2010, 14:56

A nie możesz podłączyć zewnętrznego napędu DVD i z niego zainstalować system ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
fi
fisherus
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:10

Re: Dell studio - dell factory image restore

Postautor: fisherus » 03 gru 2010, 19:22

W zasadzie mógłbym ale niestety nie mam dostępu do takiego urządzenia - kupowanie specjalnie do instalacji systemu wydaje mi się trochę niepotrzebnym wydatkiem (w sensie, ze raczej nie często będę korzystał z takiego zewnętrznego napędu)..
Czy byłbyś w stanie przesłać mi plik PCRestore.exe (interesuje mnie wersja na system 32-bitowy - udało mi się zdobyć 64bitowy jednak mój system jest 32 i próba uruchomienia pliku kończy się informacja o niekompatybiliności).
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Ps: Jeżeli mógłbyś przesłać to proszę o informację - podam mój mail na priv.
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell studio - dell factory image restore

Postautor: DELLMania » 03 gru 2010, 20:44

majsterkowicze/plik-pcrestore-exe-t522.html
Od XPS 1330 ale powinno działać.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ti
tinger
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:56

Re: Dell studio - dell factory image restore

Postautor: tinger » 21 cze 2011, 15:34

Witam... żeby nie zaśmiecać forum pisze w tym temacie..
Mam problem z moim dellem studio 1558 mianowicie chce przywrócić system z partycji RECOVERY. Przeczytalem wszystkie tematy z tym związane ale nigdzie nie ma odpowiedzi sugierujących rozwiazanie mojego problemu. Mam płyte DVD z win7 którą dostałem przy zakupie lapka, ale jest to czysta kopia systemu bez sterowników. Po instalacji tej kopii i sterowników ze strony della pojawiły sie problemy z grafiką, a dokładniej ze sterownikiem od grafiki, który przestaje działać na kilka sekund - pojawia sie czarny ekran a za chwile powraca do pulpitu i pojawiają się problemy przy otwarzaniu filmów. Dlatego chce przywrócić system do takiej formy jaka została zainstalowana w serwisie i jaka zastałem po zakupie lapka.
Po przeinstalowaniu systemu z płyty DVD nie posiadam katalogu tools. Uruchamianie systemu z wiscieciem klawisza F11 nic sie nie dzieje. Gdzieś na jakimś forum wyczytałem ze przyczyna może być to że robiłem podział dysku. Dysk Recovery nie posiada przypisanej żadnej litery. ma pojemność 14,65GB z czego zajete jest 3,88GB. Dodatkowo mam jakaś partycje bez żadnej nazwy o pojemnosci 39MB.

Prosiłbym o szybką odpowiedź
Pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell Studio”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]