Precision T5810 problem z wydajnością

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
mi
mielenie
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, 21:49

Precision T5810 problem z wydajnością

Postautor: mielenie » 30 paź 2017, 22:05

Witam, zostałem ofiarą pseudo gwarancji NBD poleasingowej stacji roboczej 5810, otrzymałem informację od Dell, że nie przeniosą mi własności z UK z powodu nie podania pełnych danych o poprzednim właścicielu, sprzedawca nie ma tych danych.
Proszę o podpowiedź do kogo mam się zwrócić po odpłatną diagnozę nie do końca w pełni wydajnej pracy na stacji. Potrzebuję stacji do projektowania CAD na programie Archicad 21, wydaje mi się że odpowiedzialna za wydajność jest karta graficzna K4200, ale to tylko moje spostrzeżenia, mam wrażenie, że stacja nie wykorzystuje swoich zasobów, w stresie poszczególne podzespoły pracują na max 25% wydajności. Jestem z Pomorza i chciałbym by ktoś mi pomógł w usprawnieniu pracy. Stację upgrade'owalem o procesor 14 rdzeniowy.

Pozdr
Michał


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Precision T5810 problem z wydajnością

Postautor: piotr_solek » 03 lis 2017, 16:22

Za mało szczegółów. Najważniejsze to system i oprogramowanie/sterowniki. Zwłaszcza dla pro stacji roboczych nabiera to znaczenia.

Tutaj raczej nie znajdziesz pomocy. Forum elektroda ma więcej speców.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Max
Dellmania User
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:32

Re: Precision T5810 problem z wydajnością

Postautor: Max » 11 lis 2017, 05:03

Witam
Ja sobie krążę od Elektrody z działu komputery po DellManie ot tak sobie.

Masz "mielenie" kartę Quadro K4200 czyli parametry tego potwora są takie :

nVidia Quadro K4200: info. - https://www.techpowerup.com/gpudb/2602/quadro-k4200
Memory Size: 4096 MB
Memory Type: GDDR5
Memory Bus: 256 bit
Bandwidth: 172.8 GB/s


Usprawnienie, czyli dobrze skonfigurowanie PC polega na dobraniu RAM ,czyli umieszczenie odpowiedniej ilosci KOSCI RAM w Bankach DIMM na płycie głównej (2x4GB/2x8GB, 4x4GB lub 4x8GB) włączeniu trybu transferu danych Dual lub (Triple). Tak skrótowo to uzyskanie optymalnych transferów danych jakie mozna uzyskać dobierając np. najmocniejszy model procesora, Maksymalną Ilość RAM i najszybszy dysk SSD lub M.2. To wszystko jest zamieszczone i opisane w specyfikacji plyty głównej, dokumentacji a ta jest umieszczona na stronie producenta.p. głownej.-
- oznaczenia płyty głównej symbole są wypisane na płycie głownej. (Firma model )...
Strona o specyfikacji p. głównej podaje również listę obsługiwanych modeli Procesorów.


Ma
Max
Dellmania User
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:32

Re: Precision T5810 problem z wydajnością

Postautor: Max » 11 lis 2017, 05:12

Program do monitorowania PC z mojej strony polecam MSI Afterburner- z jego pomocą mozna w czasie rzeczywistym zobaczyc ile RAM-u jest uzywane i czy jest Margines. OBciezenie poszczególnych Rdzeni procesora, Obciążenie karty graficznej,,,,, uzycie VRAM, Program MSI Afterburner -przedstawia wartosci np. w postaci "temperatury, procenty, MB

Program MSI Afterburner film >>> jak ustawić https://www.youtube.com/watch?v=WjzCxAR6gh4


mi
mielenie
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, 21:49

Re: Precision T5810 problem z wydajnością

Postautor: mielenie » 20 mar 2018, 23:35

Sorki za off top, ale może komuś się przyda.
Nie każdy procesor jest kompatybilny z daną stacją.
Okazało się że 14 rdzeniowy nie gadał z nią prawidłowo, jedynie w renderowaniu chodziły wszystkie rdzenie.
Aktualnie mam tam 4C z HT, wymieniony dysk na m.2 960 pro i nadal szukam wydajności o jaką mi chodzi.
Co do pamięci są to 4x8gb fabrycznie zainstalowane w stacji. Nie wiem czy w stacjach dell da się włączyć tryby o których piszesz tj dual (triple) nie widziałem w biosie takich ustawień.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Precision T5810 problem z wydajnością

Postautor: piotr_solek » 22 mar 2018, 16:13

mielenie pisze:Sorki za off top, ale może komuś się przyda.
Nie każdy procesor jest kompatybilny z daną stacją.
Okazało się że 14 rdzeniowy nie gadał z nią prawidłowo, jedynie w renderowaniu chodziły wszystkie rdzenie.

Upewnij się , że oprogramowanie jest w stanie obsłużyć taką moc obliczeniową. Jak by to był problem sprzętowy, to byś nie zauważył pracy wszystkich rdzeni, albo na etapie renderowania wyskoczył by błąd.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika