Precision M6500 spowolnienie pracy

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
Ja
Janekm
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:26

Precision M6500 spowolnienie pracy

Postautor: Janekm » 20 gru 2020, 23:42

Witajcie,

Może znajdzie się Ktoś, kto pomoże mi rozwiązać problem z moim Dell Precision M6500.
Kilka dni temu znacząco zaczął wolno pracować, np. od naciśnięcia kombinacji klawiszy Win + R do otwarcia okna eksploratora Windows, zajmuje 3-4 sekundy, wyraźnie wolniej otwiera się menu start. Nic nie pomagało, więc przeinstalowałem system, ku mojemu zaskoczeniu na świeżo postawionym systemie również to samo spowolnienie występuje. W laptopie zamontowany mam dysk SSD, co prawda zwykły, budżetowy Goodram CL100, ale to w końcu SSD. Próbowałem też z nowym dyskiem Samsung 860 Evo, te same objawy, pod Linuxem (instalowany i live usb) też to samo.
Jeśli chodzi o temperatury pracy to wahają się między 50 a 60st.C, wyczyszczony układ chłodzenia i zmieniona pasta na GPU i CPU.
Ustawienia w biosie są poprawne, diagnostyka Dell'a nie wykazuje żadnych błędów.

Oddałem laptopa do jednego z bardziej znanych w Krakowie serwisów, czekałem 3 tygodnie (litościwie pominę jego nazwę), kiedy pytałem telefonicznie o to czy radzą sobie z zagadkowymi usterkami, usłyszałem nonszalanckie "jeśli coś nie jest starsze niż 25 lat, to naprawimy wszystko". Po trzech tygodniach przyznali, że nie wiedzą co mu dolega i zaproponowali ....wymianę pasty na GPU i CPU oraz termopadów za 370zł. Na szczęście diagnostyka była darmowa, chociaż teraz mam wątpliwości czy w ogóle zajrzeli do środka sprzętu.

Pytanie moje jest następujące, co może powodować lagi systemu i uruchomienie wentylatorów na full, kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu (oczywiście laptop jest zimny co pokazuje program monitorujący i jest odczuwalne (dmucha zimnym powietrzem)?
Rzeczony serwis podpowiadał, że to może być wina zasilacza, z którym "komunikuje się" z laptop i jego niepoprawna praca jest wynikiem uszkodzenia zasilacza. Ja mam inne podejrzenia, jakieś uszkodzenie na płycie głównej lub GPU może?
Każda podpowiedź będzie dla mnie cenna, może jakieś namiary na uczciwy serwis w Krakowie? Przyzwyczaiłem się do mojej "cegły", nie wyobrażam sobie przesiadki na inny model (już nie produkują matryc 17" 1920x1200). i niestety nie bardzo mam na co go wymienić.

Pozdrowienia i dzięki za wyrozumiałość.


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]