PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
mi
miskolz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:08

PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: miskolz » 13 lis 2017, 10:21

Dzień doby,
mam problem z wydajnością/poprawnym działaniem kart graficznych - Iris Pro P580 i Quadro M2000M.
Od jakiegoś czasu, kiedy włączone są obydwie karty aplikacje nie działają poprawnie. W SolidWorksie w oknie graficznym obraz blokuje się podczas rotacji obiektów 3d. Problem znika po wyłączeniu Quadro, korzystając z karty Intela działa poprawnie.
Z kolei w Maxwell Renderer Studio na Iris Pro wyświetlany interface programu nie pokrywa się z faktycznymi polami klawiszy, manu itd. Tutaj z kolei po włączeniu Quadro ( i oczywiście restarcie aplikacji) wszystko wraca do normy.
Proszę o pomoc - pracuję równolegle na obydwu aplikacjach i jest to bardzo uciążliwe.
W innych programach nie zauważyłem problemów. Komplikacje pojawiły się chyba po którejś aktualizacji windowsa 10. Wcześniej wszystko działało poprawnie. Nie jestem jednak w stanie stwierdzić która aktualizacja popsuła poprawne działanie ...
Dodam, że próbowałem instalować różne drivery do Quadro od 362.12 przez 375.63 (zalecane na stronie Dassault Systems) ale nie pomogło. Z kolei drivery Iris nie pozwalają się zainstalować - komunikat "Poprawność instalowanego oprogramowania nie została sprawdzona dla tego komputera...itd"...

Proszę o pomoc.
Doraźnie może uda się wymusić wykorzystanie określonej karty przez poszczególne aplikacje.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: piotr_solek » 14 lis 2017, 16:27

Doraźnie można zrobić tylko tyle ile sam piszesz. Gdyby mi zależało na precyzyjnym działaniu sprzętu to zrobił bym re instalacje systemu lub jeszcze lepiej instalacje na drugim dysku. Wyłącznie aktualizacji sterowników oraz instalacja ostatnich certyfikowanych sterowników. To jest sprzęt dla profesjonalistów gdzie nie można sobie pozwolić na błędy. Czysta instalacja i bez dostępu do internetu instalacja pakietu sterowników. Aktualizacja tylko nadzorowana (zwłaszcza pod Win10).

Jak masz drugi dysk to instalacja na nim może umożliwić wyłapanie przyczyny.

Zazwyczaj można ustawić grafikę za pomocą oprogramowania do karty graficznej. Oczywiście trzeba brać pod uwagę , że czasami to szwankuje jeśli aplikacja jest mało wymagająca (graficznie).
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 00:52 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 3 razy.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mi
miskolz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:08

Re: PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: miskolz » 14 lis 2017, 19:49

Tak też zamierzam zrobić. Niestety na to potrzeba trochę czasu. Reinstal, archiwizacja, przywrócenie aplikacji etc. A z czasem jak zwykle nie najlepiej...
Gdyby ktoś z Was znał jakiś sposób na wymuszenie z jakiej karty ma korzystać aplikacja będę wdzięczny.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: piotr_solek » 15 lis 2017, 01:03

BIOS aktualny? A z poziomu BIOS u znajdziesz ustawienia dotyczące przełączania grafiki.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mi
miskolz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:08

Re: PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: miskolz » 17 lis 2017, 12:28

Masz na myśli aktywacje trybu, w którym mogę przełączać karty?
Mam aktywny i włączam i wyłączam w menedżerze urządzeń raz jedną, raz drugą kartę... Mój problem polega na tym , że nie mogę pracować w dwóch programach jednocześnie...


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: piotr_solek » 18 lis 2017, 11:16

miskolz pisze:Od jakiegoś czasu, kiedy włączone są obydwie karty aplikacje nie działają poprawnie.
Doraźnie może uda się wymusić wykorzystanie określonej karty przez poszczególne aplikacje.


Te kwestie sam musisz rozwiązać bo po wprowadzonych zmianach widzisz czy się coś poprawiło. Karty nie pracują razem (w tym samym czasie) tylko pojedynczo. To przełączanie kart nigdy nie było idealne i dalej są z tym problemy i zastępcze rozwiązania. W kolejnych wersjach "sterowników" dodawane są kolejne instrukcje dla menadżera kart..Optimus. Wątpię by, obecnie, dało się płynnie przeskakiwać z jednej aplikacji pracującej na M2000M do drugiej pracującej na P580. A jeśli karta graficzna nie radzi sobie z dwoma programami działającymi równocześnie (dwa oddzielne monitory lub działanie w tle) to już inna kwestia. Jeśli wszystko płynnie działało przed aktualizacją to jeśli nie ma pewności trzeba cofnąć się do tego stanu. Ponowna instalacja też może nie przynieść wymiernych korzyści jeśli nie wiadomo ,która poprawka zaburzyła działanie..dlatego sugerowałem instalacje na drugim dysku.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mi
miskolz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:08

Re: PRECISION 7510 - problem z kartami grafiki

Postautor: miskolz » 26 lis 2017, 14:27

Idąc tropem Twoich sugestii wyłączyłem w BIOSie opcje możliwości przełączania kart. Włączona jest jedynie Quadro i programy działają poprawnie... Dziękuję za inspirację i pomoc! :)


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]